Dziś mamy 21 maja 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

19. kolejka Ligi Okręgowej *mecz zaległy

Środa 23 maja, godz. 17:00

Mogielanka Mogielnica - Proch Pionki

 

11. kolejka Radomskiej I Ligi U-14

Sobota 26 maja, godz. 11:00

Orzeł Wierzbica - Proch Pionki

 

11. kolejka Radomskiej II Ligi U-12 grupa 2

Sobota 26 maja, godz. 14:00

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń

 

30. kolejka Ligi Okręgowej *mecz zaległy

Sobota 26 maja, godz. 15:00

Orzeł Wierzbica - Proch Pionki

 

11. kolejka Radomskiej I Ligi U-17

Niedziela 27 maja, godz. 11:00

Proch Pionki - Legion Radom

Ostatni mecz

Proch Pionki 5:0 (4:0) Mazowsze Grójec
19 maja Godzina 17:30

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 12

 

U-17

Adrian Pachlerski, Kacper Glimasiński I - 5

 

U-14

Jakub Drab I - 15

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Męki w deszczu. Trzech zostało w szatni. Kanonada kapiszonami. Wokół meczu: kulisy, statystyki, oceny

Data publikacji: 10-05-2018r. Godz. 22:45

Piłkarze Prochu Pionki są niepokonani od piętnastu meczów i nadal biją się o mistrzostwo Ligi Okręgowej. W środę wystawili cierpliwość kibiców na dużą próbę. Przez ponad godzinę ataki na bramkę Szydłowianki przypominały bicie głową w mur. O przewadze "biało-zielonych" świadczy bilans oddanych strzałów: 23 do 2 na korzyść Prochu.

Męki w deszczu. Trzech zostało w szatni. Kanonada kapiszonami. Wokół meczu: kulisy, statystyki, oceny

Futbol nie takie widział cuda w statystykach, które kompletnie nie miały odzwierciedlenia w wyniku. "Biało-zielonym" ostatecznie udało się przełamać tą niemoc i to też jest ważne, żeby sięgać po trzy punkty, kiedy wybitnie nie idzie.

 

W przerwie meczu trener Mariusz Sztobryn dokonał trzech zmian. To pierwszy tak zdecydowany ruch odkąd wprowadzono przepis o większej liczbie zmian. Z jednej strony gole wpadły w drugiej połowie, ale z drugiej zmiennicy nie mieli przy nich bezpośredniego udziału. Oczywiście Bartosz Kozicki skutecznie wykonał rzut karny, ale na obu bramkach swój stempel postawił Daniel Barzyński. W środę kolejny raz udowodnił, jak wiele znaczy dla tej drużyny i tylko szkoda, że mało kto był w stanie dorównać mu umiejętnościami. Gra na zasadzie, "jak trwoga to do Barzynki" na dłuższą metę sukcesu nie przyniesie, bo ten wózek musi ciągnąć w jedną stronę kilka osób.

 

 

Środowa ulewa mocno dała się też we znaki kibicom.

 

Jeżeli o statystykach mowa, to warto wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej liczbie. Przez drugie 45 minut piłkarze Szydłowianki, którzy przyjechali do Pionek z nastawieniem na defensywę i którzy walczą o utrzymanie w LO, dopuścili się jednego - to nie pomyłka! - faulu, a to przewinienie skutkowało rzutem karnym dla Prochu.

 

Jedenastka przyniosła sporo kontrowersji i chyba słusznie. Sędzia Jakub Karcz nie zauważył, że bramkarz gości Karol Czyż po niefortunnej interwencji zwijał się z bólu i nie przerwał gry. Sam faul na Danielu Barzyńskim był oczywiście ewidentny i wypada tylko przypomnieć stare powiedzenie, że błędy arbitrów też są elementem futbolu.

 

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Szydłowiankę na boisko wyprowadził najmłodszy kapitan całej Ligi Okręgowej. Jakub Łęcki dwa miesiące temu skończył 17 lat, a w środę biegał z kapitańską opaską. Szacunek za odwagę!

 

 

Kacper Nowocień wciąż nie jest w pełni sił po ostatnich problemach ze zdrowiem, ale z drugiej strony nieraz lepiej popatrzeć na wszystko z boku w miłym towarzystwie, niż wrócić na boisko za wcześnie i to jeszcze podczas ulewy.


 STATYSTYKI

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.