Dziś mamy 16 stycznia 2021 roku

PRZERWA ZIMOWA

Wisła II Puławy 0:7 (0:3) Proch Pionki
26 listopada Godzina 18:30

Mecz kolejki dla Radomiaka II. Duet Patejuk-Prażuch rozmontował Mszczonowiankę. Wilga skutecznie skontrowała Victorię

Data publikacji: 26-08-2019r. Godz. 16:52

Mecz kolejki dla rezerw Radomiaka. Słaby start Mszczonowianki. Błonianka odpaliła po godzinie. Po trzech seriach gier tylko trzy zespoły mają komplet punktów. Z kolei Proch Pionki jest jedynym beniaminkiem, który potrafił jak do tej pory wygrać mecz w rundzie jesiennej. W niedzielę w Pionkach bardzo ciekawe starcie Radomiak II - Błonianka.

Wilga Garwolin zaskoczyła zwycięstwem w Sulejówku

Grająca niskim pressingiem, zdeterminowana i nastawiona na defensywę Unia Warszawa wywiozła cenny punkt z Przysuchy. Dla beniaminka ze stolicy był to pierwszy mecz w sezonie. Długimi momentami na boisku było nawet mniej ciekawie niż na turnieju szachowym dla emerytów w okolicach Pułtuska. Oskar zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce, ale rywale byli skuteczni w wybijaniu z rytmu i przeszkadzaniu. Obie drużyny miały przynajmniej po jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej. Miejscowych mógł w ostatniej minucie ucieszyć Piotr Kornacki, ale z pięciu metrów kopnął w bramkarza.

Piłkarze Wilgi Garwolin w kolejnym meczu potwierdzili, że bardzo dobrze czują się w grze z kontry i skutecznie wypunktowali faworyzowaną Victorię Sulejówek. Cichym bohaterem meczu był Tomasz Paszkowski, który strzelił dwa gole i dołożył jedną asystę. Szybko zrehabilitował się za zmarnowaną okazję bramkową w ostatnim meczu z Prochem. A co ciekawe w doliczonym czasie gry Paszkowski zdążył się jeszcze załapać na drugą żółtą i czerwoną kartkę. Victorii trudno przychodzi odnaleźć się w IV-ligowych realiach po spadku. W sobotę ekipa z Sulejówka może i nie grała źle, ale w kluczowych momentach brakowało im piłkarskiego farta i skuteczności.

Przez ponad godzinę piłkarze Żyrardowianki dzielnie stawiali czoła faworyzowanej Błoniance. W pierwszej połowie "Żyrka" miała nawet swoje okazje strzeleckie. Z każdą kolejną minutą przewaga Błonianki rosła, aż w 66. minucie dołożeniem nogi z bliska worek z bramkami rozpruł najlepszy snajper ligi Tomasz Sieński. W ostatnim kwadransie ofensywna fala uderzeniowa miejscowych zrobiła prawdziwe spustoszenie w szeregach obronnych Żyrardowianki.

Młoda drużyna rezerw Znicza tym razem pokazała swoją gorszą twarz i udowodniła tym samym, że futbol 18-latków rządzi się swoimi prawami i niestabilnością formy. Dla Mazura była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Ładną bramkę dla zwycięzców strzelił Ukrainiec Mykhailo Koriahznov.

Słabo weszli w sezon piłkarze Mszczonowianki. W piątek drużyna trenera Macieja Śliwowskiego trochę na własne życzenie przegrała na wyjeździe z KS Raszyn. Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka dla Piotra Wójcika i wykorzystany chwilę później rzut karny przez doświadczonego Sylwestra Patejuka. Mszczonowiankę rozłożył na łopatki chwilę później drugą bramką Michał Prażuch, który dla ekipy z Raszyna jest wartością samą w sobie.

Dobry mecz dały kibicom dwie czołowe drużyny ligi MKS Piaseczno i Radomiak II. W rezerwach "Zielonych" zadebiutował Chams Faraji i to 18-latek z Francji strzelił głową bardzo ważną bramkę na 1:1. W sobotę w Piasecznie nikt nogi nie odstawiał. Efektem było aż 9 żółtych kartek. Trener miejscowych Arkadiusz Modrzejewski w 73. minucie zapisał się w historii rozgrywek IV ligi na Mazowszu, jako pierwsza "ofiara" zmiany przepisów i możliwości karania czerwonymi kartkami osób znajdujących się na ławce rezerwowych. Bramkę na wagę trzech punktów dla Radomiaka II zdobył minutę przed końcem ładnym uderzeniem sprzed pola karnego Patryk Winsztal.

Szybko strzelona bramka Konrada Paterka zdobyta po indywidualnej akcji ustawiła mecz Pilicy w Warce. Tuż po przerwie Paterek dołożył asystę przy golu Stanisławskiego, a na 3:0 w końcówce po samotnym przeboju podwyższył Kucharczyk.

Oskar Przysucha - Unia Warszawa 0:0.

Victoria Sulejówek - Wilga Garwolin 3:4 (1:2), Szulim 44 z karnego, 74, Wróbel 48 - Paszkowski 2, 60, Boroski 41, Świder 90.

Błonianka Błonie - AP Żyrardowianka Żyrardów 5:0 (0:0), Sieński 66, Czapa 74 z karnego, Włodarczyk 79 z karnego, Stencel 81, Zalewski 90+2.

Znicz II Pruszków - Mazur Karczew 1:4 (1:1), Suchanek 43 - Szczepaniak 25, 76, Koriahznov 53, Żurawski 58.

KS Raszyn - Mszczonowianka Mszczonów 2:1 (0:0), Patejuk 64 z karnego, Prażuch 67 - Pociech 53.

MKS Piaseczno - Radomiak II Radom 1:2 (1:0), Orłowski 35 - Faraji 69, Winsztal 89.

KS Warka - Pilica Białobrzegi 1:3 (0:1), Wierzbicki 90 - Paterek 2, Stanisławski 50, Kucharczyk 86.