Proch Pionki - Iłżanka Kazanów 2:0 (1:0)

Proch Pionki - Młodzik-18 Radom 1:4 (1:1)

Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Mazowsze lepsze od Warki w derbach powiatu. Jodła znów zawiodła. Dobry mecz Powiślanki. Nie było lepszego w derbach Radomia

Data publikacji: 29-10-2018r. Godz. 17:47

Warka i Centrum straciły punkty. Dystans zmniejszyli piłkarze Prochu i Mazowsza. Szósty w tabeli Orzeł Wierzbica ma tylko 9 punktów więcej niż ostatnia Skaryszewianka. Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej tabela Ligi Okręgowej jest bardzo spłaszczona.

Szydłowianka szybko zapomniała o porażce w finale Pucharu Polski i w sobotę zdobyła ważne trzy punkty z Pilicą

Cenną i co najważniejsze w pełni zasłużoną wygraną odnieśli piłkarze Skaryszewianki. Zawisza w Skaryszewie miał niewiele do powiedzenia, co odzwierciedla znikoma liczba strzałów na bramkę w wykonaniu drużyny trenera Krzysztofa Sieczki. Dwa gole dla miejscowych wpadły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.

Wreszcie na miarę oczekiwań zagrała Powiślanka, którą do wygranej poprowadził kapitan Rafał Krupa. Otworzył wynik po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową, kwadrans przed końcem podwyższył na 2:0, a potem dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Cezarego Jabłońskiego. Zespół z Lipska przełamał niemoc w starciach z Iłżanką na własnym boisku, bo dwa ostatnie takie pojedynki kończyły się wygranymi ekipy z Kazanowa.

W starciu beniaminków osłabiony kadrowo Gryf (bez Tęczy, Chwiszczuka czy Alota) po słabej pierwszej połowie zasłużenie przegrał w Potworowie. Miejscowi przerwali fatalną serię pięciu porażek z rzędu. Głównym architektem wygranej KS Potworów i autorem dwóch bramek był grający trener Wojciech Gędaj. Nie sprawdzając mu dowodu, za nieco ponad miesiąc można będzie zaśpiewać znaną piosenkę "40 lat minęło, jak jeden dzień...", ale forma strzelecka nadal jest.

Na boisku w Kolonce piłkarze Jodły i Legionu momentami byli chyba w ciepłej szatni, bo ulewny deszcz i porywisty wiatr sprawił, że dobrego futbolu było niewiele. Miejscowi mieli przewagę, która jeszcze zwiększyła się po czerwonej kartce dla Damiana Konopki w 68. minucie, ale niewiele z tego wynikało. Postawa Jodły w rundzie jesiennej to chyba jedno z większych rozczarowań...

Mimo fatalnej pogody ciekawie było w derbach Radomia. Bliżej wygranej było Centrum, bo stworzyło sobie więcej klarownych sytuacji i co najważniejsze prowadziło do 90. minuty. Wtedy z lewej strony piłkę w pole karne wstrzelił Oskar Bawor, pechowo ją strącił Marcin Wiatrak i skończyło się remisem 1:1.

W derbach powiatu grójeckiego Mazowsze wywiozło komplet punktów z Warki. Ważnym momentem meczu była czerwona kartka, którą w 44. minucie zobaczył Paweł Bylak z Warki. Jedyny gol spotkania padł po pechowej interwencji bramkarza Karola Sładkowskiego i odbiciu piłki plecami przez Daniela Złocha.

Skaryszewianka Skaryszew - Zawisza Sienno 3:0 (1:0), Cioch 45, 70, Kupidura 90.

Szydłowianka Szydłowiec - Pilica Nowe Miasto 1:0 (1:0), Obuch 18.

Powiślanka Lipsko - Iłżanka Kazanów 3:0 (1:0), Krupa 24, 74, C.Jabłoński 87.

KS Potworów - Gryf Policzna 3:1 (2:0), Gędaj 7, 45, Krzysztof Tyczyński 88 - Kutyła 65.

KS Warka - Mazowsze Grójec 0:1 (0:0), Złoch 74.

Zamłynie Radom - Centrum Radom 1:1 (0:0), samobójcza 90 - Zakrzewski 74.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Legion Głowaczów 0:0.