III runda (1/8 finału) Mirax Pucharu Polski ROZPN

wtorek 22.09, godz. 16:30

Pilica Białobrzegi - Proch Pionki

Proch Pionki 1:5 (0:3) Mszczonowianka Mszczonów
19 września Godzina 11:00

Mazovia jest mocna. Uwaga na Tygrysa i Zamłynie. Pierwsze wygrane Warki i Pogoni II

Data publikacji: 08-09-2020r. Godz. 17:55

Dwóch beniaminków w pierwszej trójce tabeli - tego nie było już bardzo dawno! Zamłynie i Tygrys nie przestają zaskakiwać. Zdecydowanie większą niespodziankę sprawiła ekipa z Huty Mińskiej bijąc 4:2 Oskara Przysucha. W meczu kolejki "wybudzona" z kwarantanny Pilica nie dała rady rozpędzonej Mazovii. Pierwsze zwycięstwa w sezonie zanotowali piłkarze KS Warka i rezerw Pogoni Siedlce.

Piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu

Faworyci z Białobrzegów oraz Mińska Mazowieckiego nie zawiedli i dali kibicom intensywne, emocjonujące i przede wszystkim obfitujące w bramki 90 minut. Pilicy nie pomógł kapitalny występ Konrada Paterka, który skompletował hat-tricka. Drużyny trenera Tomasza Grzywny nie opuszcza pech. Najpierw długotrwałe komplikacje z wirusem COVID-19, a w niedzielę kontuzja bramkarza Marcina Pieniążka. Po stronie Mazovii kolejny raz karty w ofensywie rozdawał kwartet Nojszewski-Bondara-Przyborowski-Wocial.

Klasyczny "derbowy mecz walki" zagrali piłkarze Zamłynia i Mazowsza. W starciu dwóch beniaminków lepszy był ten z Radomia, a kluczem do wygranej okazały się stałe fragmenty gry. Grójczan napoczął uderzeniem głową Mateusz Kubica, któremu asystował z rzutu wolnego Daniel Barzyński. Ten sam zawodnik ustalił wynik z rzutu karnego. Sędzia tego spotkania pokazał aż 10 żółtych i 3 czerwone kartki (Czerepok i Wilczyński z Mazowsza oraz Lech z Zamłynia). Tradycją staje się, że domowe mecze drużyny trenera Marcina Sikorskiego są bardzo obfite jeżeli chodzi o kartki.

Kapitalna pierwsza połowa zadecydowała o tym, że z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogli cieszyć się zawodnicy KS Warka. Chociaż jeszcze przy stanie 0:0 czołowy snajper Mszczonowianki Piotr Cudny dwa razy trafiał w ofiarnie interweniującego na linii obrońcę miejscowych Tomasza Głogowskiego.

Pierwsze trzy punkty w sezonie zdobyła także ekipa Pogoni II Siedlce. Zwycięstwo nad rezerwami Radomiaka zostało odniesione w niezłym stylu i bez cienia wątpliwości, kto był stroną dyktującą warunki.

Drugie zwycięstwo z rzędu, a pierwsze na własnym boisku zanotowało Podlasie Sokołów Podlaski. Gospodarze bardzo intensywnie weszli w mecz i już po kwadransie prowadzili 2:0. Mogło być jeszcze lepiej, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Hubert Fabisiak. "Hutników" z Huty Czechy po zmianie stron stać było jedynie na honorowe trafienie.

Nie przestaje zaskakiwać Tygrys Huta Mińska. Tym razem beniaminek z okręgu siedleckiego boleśnie rozprawił się z mającym spore aspiracje Oskarem Przysucha. Zespół trenera Pawła Góraka prowadził grę, a nastawiony na kontrataki Tygrys...strzelał bramki.

Podlasie Sokołów Podlaski - Hutnik Huta Czechy 3:1 (2:0), Omieciuch 11, Makuch 14, 62 - Grzegorczyk 64.

Zamłynie Kombud Radom - Mazowsze Grójec 2:0 (0:0), Kubica 65, 81 z karnego.

KS Warka - Mszczonowianka Mszczonów 3:0 (3:0), Piotrzkowicz 10, Bylak 21, Witan 30.

Tygrys Huta Mińska - Oskar Przysucha 4:2 (2:1), Haber 20, Bartoszewski 45, Żurawski 53, Koszela 81 - Szczodry 22, Kołtunowicz 90.

Pogoń II Siedlce - Radomiak II Radom 3:0 (1:0), Bober 33, Krawczyk 58, Rodak 90.

Pilica Białobrzegi - Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:4 (1:3), Paterek 22, 60, 66 - Bondara 19, 50, Przyborowski 35, Nojszewski 38.

Mecze zaległe rozegrane 2.09

Zamłynie Kombud Radom - Pogoń II Siedlce 4:1 (0:0), Woźniak 66, Grygiel 69, Kubica 72, 88 - Bober 90+2.

Pilica Białobrzegi - Hutnik Huta Czechy 1:0 (1:0), Czarnecki 6.