13 kwietnia Godzina 16:00

1.08

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Pacholski uratował Warkę. Centrum do wygranej poprowadził...prezes. Mazowsze i Proch z kompletem na wiosnę

Data publikacji: 31-03-2019r. Godz. 14:55

Cztery czołowe drużyny wygrały swoje mecze i tabela ani drgnęła. Najmocniej na zwycięstwo musieli napracować się piłkarze KS Warka, którzy gola na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry po strzale Pawła Pacholskiego. Odblokował się Orzeł Wierzbica. Szósty mecz z rzędu przegrała Iłżanka Kazanów.

Cztery bramki zobaczyli kibice w Skaryszewie, gdzie miejscowa Skaryszewianka zremisowała 2:2 z KS Potworów

Sprawiedliwy podział punktów w Radomiu. Zamłynie prowadziło po tym, jak Mateusz Kubica przechwycił niedokładne podanie Filipa Rutki z Jodły, wyszedł sam na sam i kopnął obok bramkarza. Wynik meczu ustalił Kamil Skowroński, który skorzystał z podania Karola Wieczorka. Dla napastnika Jodły był to już jedenasty gol w sezonie.

Ciekawie było w Lipsku. Legion od 35. minuty grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce za wymuszenie rzutu karnego i w efekcie czerwonej dla Jarosława Wolskiego. Kilka minut później Powiślanka wyszła na prowadzenie za sprawą gola autorstwa Dawida Gardynika, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Jakub Cieciura. Jedenastka została podyktowana za faul na aktywnym, ale i wybitnie nieskutecznym w sobotę Mateuszu Próchniaku. Ciekawie zrobiło się w końcówce po tym, jak w 80. minucie czerwoną kartką za faul poza pole karnym ukarany został bramkarz Powiślanki, Tomasz Rak. Legion strzelił kontaktową bramkę za sprawą kapitana Mateusza Marchewki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Kolejny, który to już raz w tym sezonie, piłkarze Centrum Radom udowodnili, że nie dają się przeciwnościom losu. Na mecz do Kazanowa pojechali w osłabionym składzie (bez Tworka, Blanka, Paliwody czy Piskorza), a dodatkowo pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Mateusz Midziołek. Pod nieobecność trenera Dariusza Różańskiego, który w tym samym czasie był z Bronią w Warszawie, "Centralnych" do zwycięstwa zza linii bocznej poprowadził prezes klubu, Marcin Górnik. Ostatni kwadrans Iłżanka grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Chedy. Dla piłkarzy z Kazanowa była to już szósta porażka z rzędu!

"Mecz walki" - te dwa słowa najlepiej oddają przebieg spotkania Orzeł - Gryf. Murawa boiska w Wierzbicy nie sprzyjała grze w piłkę. Jedyną bramkę zdobył w końcówce Grzegorz Dziurzyński skutecznie dobijając strzał z rzutu wolnego. Idealną okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Adrian Minda.

Nie było niespodzianki w derbach powiatu grójeckiego. Mazowsze zagrało trzeci mecz z rzędu na własnym boisku i wiosną jest z kompletem punktów. Swoje premierowe bramki w nowych barwach zdobył napastnik Dawid Skrzycki.

Podział punktów w Skaryszewie. Remis na pewno nie zadowolił żadnej ze stron, ale więcej pretensji mogą mieć do siebie piłkarze Skaryszewianki, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Wynik otworzył Orczykowski, który wykorzystał podanie Kozickiego i sytuację sam na sam. Na 2:0 podwyższył Kozicki z asysty Pawelca. Bardzo ważną, kontaktową bramkę dla Potworowa jeszcze przed przerwą zdobył ładnym uderzeniem Kacper Tyczyński. W drugie połowie drużyna z Potworowa goniła wynik i ostatecznie wywiozła remis.

Piłkarze Warki bardzo szybko przekonali się, że suma szczęścia w futbolu prawie zawsze musi wyjść na zero. Tydzień temu stracili gola w doliczonym czasie gry. W niedzielę sami strzelili w ostatnich sekundach i po trudnym meczu wywieźli komplet punktów z Szydłowca. Dobrego dnia nie miał bramkarz Szydłowianki, Patryk Czarnota. Po kontuzji do gry wrócił Kamil Wierzbicki i od razu strzelił gola dobijając uderzenie z rzutu wolnego Ząbkowskiego. Drużyna z Szydłowca wyrównała za sprawą strzału głową Grzegorza Obucha. W doliczonym czasie gry bramkarz Szydłowianki źle wykopał piłkę. Futbolówkę przejął Pacholski, odważnie wszedł między dwóch rywali i uderzył sprzed pola karnego.

Orzeł Wierzbica - Gryf Policzna 1:0 (0:0), Dziurzyński 80.

Iłżanka Kazanów - Centrum Radom 0:3 (0:0), Zakrzewski 50, 68 z karnego, Kasprzyk.

Powiślanka Lipsko - Legion Głowaczów 2:1 (1:0), Gardynik, Cieciura z karnego - Marchewka 90+4.

Mazowsze Grójec - Pilica Nowe Miasto 4:2 (2:0), samobójcza 18, Tarwacki 35, Skrzycki 60, 64 - Nieszporek 46, Pędzikowski 87 z karnego.

Zamłynie Radom - Jodła Jedlnia-Letnisko 1:1 (1:0), Kubica 38 - Skowroński 67.

Skaryszewianka Skaryszew - KS Potworów 2:2 (2:1), Orczykowski 21, Kozicki 29 - Kacper Tyczyński 34, 78.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Warka 1:2 (0:0), Obuch 83 - Wierzbicki 55, Pacholski 90+3.