Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

LipsKO znokautowało Warkę. Przełamanie Iłżanki na szóstkę. Mazowsze goni czołówkę

Data publikacji: 08-04-2019r. Godz. 20:13

Gospodarze w odwrocie w 19. kolejce Campeon.pl Ligi Okręgowej Radom. Na osiem meczów aż siedem zakończyło się zwycięstwami gości. Proch i Mazowsze na wiosnę mają komplet punktów. Bez porażki w rundzie rewanżowej są też Zamłynie Radom i Jodła Jedlnia-Letnisko. Natomiast na pierwsze zwycięstwo cały czas czekają KS Potworów i Skaryszewianka.

Ważne trzy punkty zdobyła Iłżanka Kazanów, która przerwała fatalną serię sześciu porażek z rzędu

Niespodzianka w Radomiu. Jesienią Centrum mogło pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, ale w rundzie rewanżowej to już tylko wspomnienie. Walcząca o utrzymanie Pilica była do bólu skuteczna i wypunktowała "Centralnych". Mimo porażki drużynie trenera Różańskiego nie można odmówić ambicji, bo gonili wynik i strzelili dwie bramki grając w dziesiątkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą kartkę i czerwoną dostał środkowy obrońca, Marcin Wiatrak. W ekipie z Nowego Miasta klasę potwierdził najlepszy strzelec, Adam Pędzikowski. Po faulu na nim został podyktowany rzut wolny, którego na gola zamienił Hubert Krzemiński. Potem Pędzikowski wywalczył rzut karny, a chwilę po kontaktowej bramce dla Centrum dał super asystę do Jakuba Dworakowskiego, który trafił na 3:1.

Słaby mecz w Głowaczowie. O wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Gola i dwie asysty zaliczył Sebastian Stąpór. Orzeł wygrał drugi mecz z rzędu i chyba zapomniał o słabym starcie do rundy wiosennej.

Bolesny nokaut Warki na własnym boisku. U siebie piłkarzom trenera Łukasza Wiśnika idzie, jak po grudzie, bo na dziesięć meczów w tym sezonie wygrali tylko pięć razy. Dobrze w bramce Powiślanki spisywał się rezerwowy bramkarz Damian Lis, który zastąpił pauzującego za czerwoną kartkę Tomasza Raka. Wygrała drużyna skuteczniejsza i umiejąca strzelać gola. Chociaż, kto wie jakby potoczył się mecz, gdyby jeszcze przy wyniku 0:0 dwie dobre okazje strzeleckie dla Warki wykorzystał Vogtman. Trzecią bramkę dla Powiślanki zdobył wracający po kontuzji Wojciech Bajor.

Bez zwycięstwa na wiosnę pozostaje KS Potworów. Drużyna trenera Gędaja nie miała zbyt wiele do powiedzenia z rozkręcającym się z meczu na mecz Zamłyniem Radom. Mecz ustawiła szybko strzelona bramka przez Kiragę, który przytomnie zachował się w polu karnym. Tuż przed przerwą Damian Popiel był faulowany przez bramkarza, a na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Mateusz Kubica. Najlepszy snajper Zamłynia ustalił wynik skutecznie dobijając strzał Szubińskiego. 3:0 to najmniejszy wymiar kary dla beniaminka z Potworowa, który z taką grą może mieć problemy z utrzymaniem miejsca w LO.

Sprawiedliwy podział punktów na boisku w Kolonce. Dla Jodły to trzeci kolejny remis z rzędu. Pierwsza połowa ze wskazaniem na gospodarzy i bramką zdobytą po ładnej, indywidualnej akcji przez Karola Wieczorka. Druga część meczu dla Szydłowianki. Po przechwycie piłki w środku pola dobrze dośrodkował Michał Bednarek, a akcję skutecznie wykończył Jakub Łęcki.

Do gry o awans włączyło się Mazowsze Grójec. Chociaż na rzeczywistą weryfikację formy dopiero przyjdzie czas, bo do tej pory podopieczni trenera Macieja Soroki grali z drużynami z dołu tabeli. Nie zmienia to jednak faktu, że wiosną mają komplet punktów na koncie. W niedzielę w Skaryszewie piłkarze z Grójca dość długo czekali na pierwszego gola. Grę w ofensywie rozruszał wprowadzony w przerwie z ławki najlepszy snajper ligi, Rafał Sobczak.

Zaskakujący wynik w Siennie. Zawisza przegrał z walczącą o utrzymanie Iłżanką aż 1:6, chociaż prowadził 1:0 po golu Piotra Kutery i naprawdę mocno wszedł w mecz (dwie-trzy niezłe okazje strzeleckie). Dla drużyny z Kazanowa była to pierwsza wygrana po serii sześciu porażek z rzędu. O snajperskim instynkcie przypomniał sobie autor hat-tricka, Miłosz Dębski.

Skaryszewianka Skaryszew - Mazowsze Grójec 1:4 (0:0), Bednarczyk 80 - Skrzycki 61, samobójcza 64, Grzybowski 83, Zieliński 90+3.

KS Potworów - Zamłynie Radom 0:3 (0:2), Kiraga 11, Kubica 41 z karnego, 60.

Zawisza Sienno - Iłżanka Kazanów 1:6 (1:2), Kutera - 3 Dębski, 2 Kozera, Wróblewski.

Centrum Radom - Pilica Nowe Miasto 2:4 (0:2), Chodyra 49, Jedynak 69 - Krzemiński 18, Pędzikowski 42 z karnego, Dworakowski 50, Krzanowski 84.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Szydłowianka Szydłowiec 1:1 (1:0), Wieczorek 35 - Łęcki 61.

KS Warka - Powiślanka Lipsko 0:3 (0:1), samobójcza Majewski 29, Rożek 65, Bajor 77.

Legion Głowaczów - Orzeł Wierzbica 1:3 (0:1), M.Czubaj 90+1 - S.Stąpór 28 z karnego, Czarnecki 47, Hebda 68.