Dziś mamy 22 lipca 2017 roku

Multimedia

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:2 (1:1) Stal Poniatowa
19 lipca Godzina 18:30

Najbliższe wydarzenia

XII Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka juniorów U-16

Sobota 22 lipca, godz. 10:00

Stadion Miejski przy ul. Sportowej 1

 

Rozkład meczów kontrolnych

1:1 Energia Kozienice (IV) - sobota 15 lipca, godz. 14:30

2:2 Stal Poniatowa (LO) - środa 19 lipca, godz. 18:30

Powiślak Końskowola (IV) - sobota 22 lipca, godz. 16:30

Legion Głowaczów (LO) - środa 26 lipca

Jodła Jedlnia-Letnisko (LO) - sobota 29 lipca

Najlepsi strzelcy KS Proch

IV liga

Szczepański - 8

Czerski - 4

U-17

Machnio - 23

Muniak - 19

U-13

J.Drab I - 25

Zbyszyński - 16

U-11

M.Drab - 46

Oleszkiewicz - 28

GaleriaNasi sponsorzy

Partnerzy medialni

Liga Okręgowa z nowościami

Data publikacji: 29-06-2017r. Godz. 15:18

Sezon 2017/2018 w Lidze Okręgowej zapowiada się wyjątkowo ciekawie i to nie tylko ze względu na sporą liczbę drużyn, które będą zgłaszać swoje aspiracje do walki o czołowe lokaty. Mamy nadzieję, że w tej grupie znajdzie się również Proch Pionki. O zmianach, jakie nas czekają, poniżej.

Liga Okręgowa z nowościami

1. WIĘCEJ DRUŻYN

Przede wszystkim LO została powiększona z 16 do 18 drużyn. Dołączono rezerwy Radomiaka Radom, które po spadku z okręgówki w sezonie 2014/2015 nie uczestniczyły w rozgrywkach. Taka decyzja spowodowała, że w lidze utrzymała się Zwolenianka Zwoleń, która jeszcze w minioną sobotę mogła czuć się zespołem A-klasowym.

 

Ostatecznie skład Ligi Okręgowej będzie wyglądał następująco: Proch Pionki, Orzeł Wierzbica, Szydłowianka Szydłowiec (spadkowicze), Gracja Tczów (beniaminek), Mogielanka Mogielnica (beniaminek), Radomiak II Radom ("dzika karta"), Mazowsze Grójec, Powiślanka Lipsko, KS Warka, Jodła Jedlnia-Letnisko, Centrum Radom, Zamłynie Radom, Pilica Nowe Miasto, Legion Głowaczów, Zawisza Sienno, Skaryszewianka Skaryszew, Iłżanka Kazanów, Zwolenianka Zwoleń.

 

Pierwsza kolejka wyznaczona została na 12/13 sierpnia. Zasady spadków i awansów mają zostać ustalone w przyszłym tygodniu.

 

2. BEZ MŁODZIEŻOWCÓW

Od rundy jesiennej nie będzie obowiązywał limit dwóch młodzieżowców, którzy powinni przebywać na boisku przez 90 minut w meczu ligowym. Jak to wpłynie na poziom szkolenia i czym kierowali się związkowi działacze – tego nie wiemy.

 

3. WIĘCEJ ZMIAN

Drugą nowością będzie możliwość dokonywania w trakcie meczu nie czterech, ale aż siedmiu zmian! To oznacza, że każdy zawodnik wpisany do protokołu będzie miał szanse pojawić się na boisku. Mecze na pewno się przez to wydłużą, a drużyny grające na czas będą miały okazję zrobić siedem zmian w siedmiu ostatnich minutach, co sprawi, że mniej będzie gry w piłkę, a więcej przestojów.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.