Dziś mamy 29 marca 2020 roku

START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

Lider padł w Sulejówku. Dużo emocji i trzy czerwone kartki w Raszynie. Tylko Unia bez zwycięstwa

Data publikacji: 23-09-2019r. Godz. 19:06

Siódma kolejka spotkań nie przyniosła dużych przetasowań w tabeli. Po pierwszej w sezonie porażce Radomiaka II czołówka mocno się spłaszczyła. Bardzo ważne punkty zdobył beniaminek z Warki. Nadal bez wygranej jest Unia Warszawa, która w środę odrobiła zaległości z 2. kolejki spotkań boleśnie przegrywając 1:4 z KS Raszyn. Na czele klasyfikacji strzeleckiej Tomasz Paszkowski (Wilga) i Tomasz Sieński (Błonianka) z liczbą 9 bramek. Za tydzień (niedziela 29.09, godz. 16:00) w pierwszym oficjalnym meczu na nowym stadionie w Białobrzegach miejscowa Pilica będzie podejmowała Błoniankę Błonie. Emocje gwarantowane na sto procent!

Victoria Sulejówek zatrzymała lidera wygrywając 3:2 z Radomiakiem II Radom

Piłkarze Błonianki błyskawicznie zapomnieli o ubiegłotygodniowej porażce w Mszczonowie. Drużyna trenera Radosława Bartoszewicza po jednostronnym meczu wypunktowała Mazura w Karczewie. Swoje ligowe bramki numer 8 i 9 zdobył strzałami z pola karnego Tomasz Sieński. Wynik ustalił w końcówce po ładnej indywidualnej akcji Dawid Jarczak. Dla Mazura była to już trzecia przegrana z rzędu.

Rezerwy Radomiaka doznały pierwszej porażki w sezonie. Mimo obecności w składzie Pietrzyka, Bruno Luza czy Kluski, dwójka Zielonych nie dała rady wywieźć punktów z Sulejówka. Victoria z każdą kolejką wygląda coraz lepiej i na pewno jeszcze namiesza w ligowej tabeli. Cichym bohaterem pierwszej połowy w ekipie gospodarzy był Konrad Śliwka. Najpierw wywalczył rzut karny, potem odebrał rywalowi piłkę i zaliczył asystę przy trafieniu Dźwigały. Zwycięską bramkę po rzucie rożnym i strzale głową zdobył Rafał Dębski.

Trudny, ale zwycięski mecz Piaseczna w Pruszkowie. O wygranej przesądził gol Łukasza Krupnika w 84. minucie z rzutu karnego.

Jedenaście żółtych, trzy czerwone kartki i ogromne pretensje piłkarzy i sztabu szkoleniowego Józefovii do sędziego Jakuba Karcza z Radomia - w takiej atmosferze kończył się mecz w Raszynie. Beniaminek z Józefowa w drugim kolejnym meczu nie wykorzystał rzutu karnego. Ernest Zęgota w 52. minucie nie trafił w bramkę. Kwadrans przed końcem za krytykowanie orzeczeń sędziego z czerwoną kartką z ławki rezerwowych "wyleciał" trener Józefovii, Damian Politański. Raszyn wyrównał w ostatniej akcji meczu. Nie mogli się z tym pogodzić bramkarz Józefovii Patryk Przybysz i strzelec gola Michał Orowiecki. Obaj po ostatnim gwizdku sędziego zobaczyli czerwone kartki.

Czerwono było również w Żyrardowie. Pierwsza, wyrównana połowa zwiastowała, że emocje mogą być do samego końca. Pilica objęła prowadzenie tuż po przerwie. Dośrodkowanie Zawadzkiego z rzutu wolnego strzałem głową zamienił na gola Rafał Białecki. Pięć minut później było już 0:2. Miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli kontaktową bramką Przemysława Jakóbiaka. Mimo gry w osłabieniu od 67. minuty (druga żółta i czerwona kartka dla Jakóbiaka), Żyrardowianka nie zamierzała odpuszczać i walczyła o wyrównującą bramkę. Pilica momentami broniła się wręcz rozpaczliwie. W 87. minucie mecz mógł zamknąć Michał Kucharczyk, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze rzucili się do ataków i po swoim rzucie rożnym w prosty sposób stracili gola, gdy osamotniony na środku boiska Kucharczyk dostał piłkę i wyszedł do sytuacji sam na sam. Jeszcze w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został siedzący na ławce rezerwowych Pilicy, Damian Stanisławski.

Bezbramkowy remis na warszawskim Bemowie. Kibice Unii nie doczekali się na pierwsze zwycięstwo beniaminka. Mszczonowianka miała kilka sytuacji do tego, żeby strzelić gola i zabrać do domu komplet punktów, ale nic nie chciało wpaść. Szczęśliwie bronił też rezerwowy golkiper Unii Alan Olejnik-Kiermasz, który zastępował kontuzjowanego, doświadczonego Michała Bigajskiego.

*mecz zaległy z 2. kolejki, Unia Warszawa - KS Raszyn 1:4 (1:1), Izdebski 16 - Ćwik 29, Prażuch 76, 80, Pamintasu 86.

AP Żyrardowianka Żyrardów - Pilica Białobrzegi 1:3 (0:0), Przemysław Jakóbiak 52 - Białecki 47, Klinicki 52, Kucharczyk 90.

Oskar Przysucha - Wilga Garwolin 3:1 (1:0), Bojek 24, Janiszewski 77, Sapieja 81 - Paszkowski 90+3 z karnego.

Mazur Karczew - Błonianka Błonie 0:3 (0:1), Sieński 12, 61, Jarczak 89.

KS Raszyn - Józefovia Józefów 1:1 (0:0), Kędroń 90+5 - Orowiecki 54.

Unia Warszawa - Mszczonowianka Mszczonów 0:0.

Victoria Sulejówek - Radomiak II Radom 3:2 (2:2), Pindor 29 z karnego, Dźwigała 30, Dębski 71 - Stępień 26, Filipowicz 47 z karnego.

Znicz II Pruszków - MKS Piaseczno 1:2 (1:1), Kociszewski 21 - Matulka 18, Krupnik 84 z karnego.