Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

18.07

Kryzys Warki. Pilica wróciła do domu. Zamłynie i Powiślanka gonią czołówkę

Data publikacji: 14-04-2019r. Godz. 16:59

20. kolejka Campeon.pl Ligi Okręgowej Radom stała pod znakiem zwycięstw gospodarzy. W najciekawszym meczu Orzeł Wierzbica zasłużenie pokonał KS Warka. Wierzbiczanie całą długą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Jaworskiego. Dużo emocji przyniósł pojedynek w Grójcu, który miał dwa oblicza. Pierwsza połowa dla Mazowsza, druga dla Centrum, ale ostatecznie lepsi byli ci pierwsi. Straty do czołówki systematycznie odrabiają piłkarze Zamłynia Radom (wiosną bez porażki) i Powiślanki Lipsko. W górę tabeli idzie też Pilica Nowe Miasto, która po blisko 10 miesiącach wreszcie wróciła na swoje boisko. Ciekawie jest też w klasyfikacji strzeleckiej. Listę snajperów otwiera Mateusz Kubica z Zamłynia Radom z liczbą 15 bramek (1/3 strzelił  rzutów karnych).

Grający w dziesiątkę Orzeł Wierzbica był lepszy od faworyzowanego KS Warka

Rosną apetyty w Zamłyniu, które coraz odważniej patrzy w stronę czołówki tabeli. Chociaż te najtrudniejsze mecze dopiero przed zespołem z Radomia. Drużyna trenera Marcina Sikorskiego wiosną jeszcze nie przegrała. W sobotę pewnie pokonała młody zespół Skaryszewianki. Wynik otworzył precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego były piłkarz Prochu, Oskar Bawor. Ekipa ze Skaryszewa jest w naprawdę trudnej sytuacji. Jakby nieszczęść było mało, to dwaj czołowi piłkarze, Bartosz Kozicki i Paweł Białkowski, szybko zeszli z boiska z kontuzjami.

Bramki Jacka Rożka i Jakuba Cieciury (bezpośrednio z rzutu rożnego) były ozdobą meczu w Lipsku. Pozyskany z Alitu Ożarów Rożek skompletował klasycznego hat-tricka w nieco ponad kwadrans. Napastnik Powiślanki świetnie wkomponował się do zespołu i wiosną strzelił już sześć goli. Jodła nie wygrała żadnego z ostatnich czterech spotkań.

Charakter wojowników pokazali piłkarze Orła Wierzbica, którzy grając połowę meczu w dziesiątkę (czerwona kartka dla Piotra Jaworskiego w 47. minucie) pokonali 2:1 faworyzowaną Warkę. Kolejny raz Orzeł strzelił gola po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Stąpór, a głową celnie trafił Czarnecki. W drugiej połowie dobrze strzał Vogtmana obronił Przytuła. Kilka minut później Grzegorz Dziurzyński z ponad 20 metrów huknął pod poprzeczką i zrobiło się 2:0. Piłkarze z Warki odpowiedzieli tylko raz i to dopiero w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie w pole karne wykończył strzałem głową Igor Mińkowski. Drużyna trenera Łukasza Wiśnika z pozycji lidera spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Kości trzeszczały w Szydłowcu. Dwóch zawodników, Nogaj z Szydłowianki i Zima z Potworowa, musiało wcześniej zejść z boiska z kontuzjami. Konieczna była nawet interwencja karetki pogotowia. Zwycięzcy złapali trochę oddechu i przewagi punktowej nad drużynami walczącymi o utrzymanie. Kompletnie nie wiedzie się za to beniaminkowi z Potworowa, który w rundzie wiosennej ugrał zaledwie jeden punkt.

Po długich 10 miesiącach "bezdomności" Pilica Nowe Miasto wróciła na swoje boisko i zrobiła to w możliwie najlepszy sposób zdobywając cenne trzy punkty z Zawiszą Sienno. Obiekt przy ulicy Ogrodowej zmienił się na duży plus. Płyta boiska została powiększona i zbudowana niemal od podstaw. Inwestycja kosztowała gminę ponad 400 tysięcy złotych. Nic tylko grać!

Jednostronny mecz w Kazanowie. Iłżanka wiosną swoich sympatyków nie rozpieszcza, bo bilans dwóch domowych meczów to 0 pkt, bramki 0:7.

Piąte kolejne zwycięstwo zanotowało Mazowsze i awansowało na pozycję wicelidera. Do przerwy grójczanie do maksimum wykorzystali błędy Centrum i wysoko prowadzili 3:0. Po zmianie stron "Centralni" rzucili się do odrabiania strat i zepchnęli rywali do obrony. Na zdobycie wyrównującej bramki zabrakło już czasu.

Zamłynie Radom - Skaryszewianka Skaryszew 5:0 (3:0), Bawor 11, Szubiński 17, Popiel 33, Kubica 65 z karnego, 87.

Powiślanka Lipsko - Jodła Jedlnia-Letnisko 5:2 (3:1), Rożek 23, 36, 40, Gardynik 64, Cieciura 90+3 - Skowroński 12, Skórnicki 56.

Orzeł Wierzbica - KS Warka 2:1 (1:0),Czarnecki 25, Dziurzyński 80 - Mińkowski 90+2.

Mazowsze Grójec - Centrum Radom 3:2 (3:0), Tarwacki 18, Czerepok 21, Lisiecki 43 - Chodyra 67, Dubina 72 z karnego.

Pilica Nowe Miasto - Zawisza Sienno 3:0 (2:0), P.Karwowski 11, Pędzikowski 14, 90.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Potworów 3:0 (2:0), Mosiołek 25 z karnego, Bednarek 40, Szewczyk 82.

Iłżanka Kazanów - Gryf Policzna 0:4 (0:1), Radzikowski 7, 40, Mizerski 78, Kutyła 86.