III runda (1/8 finału) Mirax Pucharu Polski ROZPN

wtorek 22.09, godz. 16:30

Pilica Białobrzegi - Proch Pionki

Proch Pionki 1:5 (0:3) Mszczonowianka Mszczonów
19 września Godzina 11:00

Kolejka dla gospodarzy. Sędziowie podyktowali osiem rzutów karnych. Niespodzianka w Mińsku Mazowieckim

Data publikacji: 13-09-2020r. Godz. 19:16

Poza remisem Prochu na boisku lidera w Mińsku Mazowieckiem, 7. kolejka spotkań w grupie 1 czwartej ligi nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć. Serię ligowych meczów bez porażki na własnym boisku śrubuje Hutnik Huta Czechy. Po ostatnich porażkach szybko otrząsnęli się piłkarze Oskara oraz Pilicy. Już tylko Mazovia i Wilga pozostają w rundzie jesiennej bez porażki.

Wilga Garwolin zgłasza coraz poważniejsze aspiracje, żeby być 'czarnym koniem' rundy jesiennej

Regionalne derby dla Oskara. "Zmotywowani" dwoma ligowymi porażkami z rzędu piłkarze z Przysuchy nie dali żadnych szans Zamłyniu. Trener Paweł Górak dokonał kilku zmian w składzie i odpaliło. Chociaż po meczu goście mieli sporo pretensji do sędziego Dawida Muca z Radomia, który ich zdaniem niesłusznie podyktował dwa rzuty karne dla Oskara. Jednak nawet bez tych jedenastek miejscowi byli zdecydowanie lepsi. Wynik ładnym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Tomasz Zagórski. W końcówce idealną sytuację sam na sam zmarnował jeszcze Tomasz Janiszewski, który zamiast podwyższyć 5:0 trafił piłką w słupek.

Po dwóch porażkach z rzędu bardzo cenne punkty zdobyło Mazowsze. Kolejny raz jesienią "cichym bohaterem" zespołu z Grójca był Alistair Selamolela. Czarnoskóry gracz z RPA dwa razy wykazał się dużym sprytem i po 20 minutach Mazowsze jak najbardziej zasłużenie prowadziło z Podlasiem 2:0. Po zmianie stron grójczanie mieli wszystko po kontrolą i pewnie sięgnęli po trzecie zwycięstwo w rundzie.

Z kolei pierwsze zwycięstwo na własnym boisku zanotował Hutnik Huta Czechy. "Złotą" bramkę dla beniaminka strzelił w 72. minucie Piotr Jarzyna z podania Sebastiana Grzegorczyka. W 57. minucie Kamil Sibilski z HHC nie wykorzystał rzutu karnego. Jeżeli wierzyć statystykom, to drużyna prowadzona przez grającego trenera Rafała Głąbickiego nie przegrała 31 ligowych meczów z rzędu na własnym boisku!

Ciekawy mecz zobaczyli kibice w Mszczonowie. Sędzia tego spotkania podyktował aż cztery rzuty karne. Do przerwy prowadzili gospodarze po jedenastce skutecznie wykonanej przez Piotra Cudnego. Przy stanie 1:1 Cudny kolejny raz ustawił piłkę na "wapnie", ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Filipem Adamczykiem. Mszczonowiankę dobił rezerwowy Damian Winiarski.

Nie było niespodzianki w Garwolinie, gdzie Wilga bez problemów wypunktowała beniaminka z Huty Mińskiej. Piłkarze trenera Damiana Milewskiego kolejny raz mocno weszli w mecz i od 3. minuty prowadzili 1:0 po samobójczej bramce Kacpra Piętki. Już po pierwszej połowie mogło być po zawodach, bo najpierw w 30. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Talar, a dziesięć minut później pojedynek sam na sam z bramkarzem Tygrysa przegrał Przemysław Alot.

Hutnik Huta Czechy - Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0), Piotr Jarzyna 72.

Wilga Garwolin - Tygrys Huta Mińska 3:0 (2:0), samobójcza 3, Alot 45, Piesio 72.

Mazowsze Grójec - Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (2:1), Selamolela 13, 19, Ostrowski 87 - Wełpa 35.

Oskar Przysucha - Zamłynie Radom 4:0 (3:0), Kowalczyk 27, Czarnota 31 z karnego, Bednarek 39 z karnego, Zagórski 59.

Mszczonowianka Mszczonów - Pilica Białobrzegi 1:4 (1:0), Cudny 34 z karnego - Paterek 52 z karnego, Kucharczyk 72 z karnego, Winiarski 80, 82.

KS Warka - Radomiak II Radom 4:0 (2:0), Sobczak 17, 43, Zieliński 61, Knajdrowski 75.