Proch Pionki - Broń Radom

Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

Proch-Bron

Kolejka dla gości. Mazovia na szóstkę i w fotelu lidera. Pierwsze wygrane Mszczonowianki, Hutnika i Zamłynia

Data publikacji: 24-08-2020r. Godz. 16:54

Bez większych niespodzianek przebiegła 4. kolejka mazowieckiej IV ligi grupa 1. Zwycięsko z twardych bojów o ligowe punkty wyszły Zamłynie, Wilga i Hutnik. Wszyscy w komplecie na zwycięstwa musieli się solidnie napracować. Bez zarzutów z roli faworyta wywiązali się piłkarze Mszczonowianki oraz Mazovii. Już czwarty mecz z rzędu zmuszona była przełożyć Pilica Białobrzegi, która przed sezonem uważana była za głównego faworyta do mistrzostwa w grupie 1.

Warka nie była gorsza od Wilgi, ale komplet punktów pojechał do Garwolina. /Fot. Włodzimierz Łyżwa, Echo Dnia/

Tylko do przerwy zanosiło się na niespodziankę w Siedlcach. Rezerwy Pogoni wyjątkowo prowadzone przez trenera I zespołu Bartosza Tarachulskiego (nominalny trener "dwójki" przebywa na kwarantannie) nawet prowadziły z Mszczonowianką 1:0. Bramkę po rzucie rożnym i strzale głową zdobył Przemysław Misiak. Mszczonowianka miała w pierwszej połowie kilka naprawdę dobrych okazji, ale tylko raz udało się skierować piłkę do siatki. Po zmianie stron dwa proste błędy obrońców gospodarzy i dwukrotnie źle wybijana piłka z pola karnego, skończyły się trafieniami najpierw Piotra Cudnego, a potem Macieja Naleja. Wynik z rzutu karnego podyktowanego na nim samym ustalił Cudny. Dla Mszczonowianki była to dopiero pierwsza wygrana w czwartym meczu rundy jesiennej.

Dziesięć żółtych, jedna czerwona kartka i jedna bramka - to bilans meczu w Warce. Wilga Garwolin kolejny raz udowodniła, że na wyjazdach jest szczególnie niebezpieczna. Dla Warki na pewno nie jest to start marzeń do rundy jesiennej. Po czterech meczach zespół trenera Łukasza Wiśnika ma zaledwie 2 punkty na koncie.

Nie było odstawiania nogi w Radomiu. Zamłynie i Podlasie stoczyły twardy bój o ligowe punkty. Drużyna trenera Marcina Sikorskiego zanotowała pierwsze, historyczne zwycięstwo na poziomie IV ligi. Ekipa z Sokołowa Podlaskiego objęła prowadzenia w 11. minucie, kiedy najlepiej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego odnalazł się wysoki obrońca Michał Panufnik. Zamłynie rozstrzygnęło losy meczu w niecałe dziesięć minut. Gospodarze od 66. minuty grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą i czerwoną kartkę zobaczył Piotr Nowosielski.

Bez zaskoczenia w Radomiu. Kolejna wysoka porażka młodej drużyny rezerw Radomiaka, która dała sobie wbić sześć goli faworyzowanej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Przegrana może nie byłaby taka bolesna, gdyby nie czerwona kartka dla Oskara Markiewicza w 61. minucie. Wtedy Radomiak II przegrywał tylko 0:1...

W derbach okręgu siedleckiego jeden gol strzelony przez Piotra Jarzynę w sytuacji sam na sam zdecydował o wygranej Hutnika z Tygrysem. Przez większą część meczu gospodarze z Huty Mińskiej bili głową w mur, trafiali w słupek i poprzeczkę, ale ostatecznie nie skruszyli obrony Hutnika.

Pogoń II Siedlce - Mszczonowianka Mszczonów 1:4 (1:1), Misiak 3 - Szkopiński 40, Cudny 53, 73 z karnego, Nalej 71.

KS Warka - Wilga Garwolin 0:1 (0:1), Alot 11.

Tygrys Huta Mińska - Hutnik Huta Czechy 0:1 (0:1), Jarzyna 10.

Zamłynie Radom - Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (0:1), Nowosielski 58, Kubica 63, 66 - Panufnik 11.

Radomiak II Radom - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:6 (0:1), Przyborowski 26, Wocial 69, 72, 83, Nojszewski 70, Bondara 78.