KS Cisowianka Drzewce 1:2 (0:2) Proch Pionki
20 listopada Godzina 19:00

Jedenaście bramek faworytów. Wilga rozbita przez pandemię. Cenne punkty Tygrysa i Mazowsza

Data publikacji: 08-11-2020r. Godz. 12:41

Mocno rundę rewanżową zaczęli faworyci z Białobrzegów i Mińska Mazowieckiego. Wyścig Pilicy z Mazovią o mistrzostwo grupy i prawo do gry w barażach o III ligę zapowiada się bardzo ciekawie. W tabeli zamęt, jak w ulu. Czwarte w stawce Mazowsze od przedostatniej Warki dzieli tylko sześć punktów różnicy.

Mazovia rozbiła 5:0 słabą w końcówce rundy Wilgę Garwolin

Rozpędzona Pilica "przejechała się" po Podlasiu. Wynik już w 4. minucie bardzo ładnym strzałem otworzył Kamil Czarnecki. Był to dopiero piąty gol dla bramkostrzelnego napastnika pozyskanego z Broni Radom. A potem było już tylko z górki. Totalna dominacja ekipy z Białobrzegów skończyła się sześcioma bramkami, a mogło być jeszcze wyżej. W końcowych minutach mocno sfrustrowani wynikiem zawodnicy Podlasia nie wytrzymali ciśnienia. Za dyskusję z sędzią Łukasz Skwarek dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę, a środkowy obrońca Michał Panufnik za te same grzechy bezpośrednio czerwoną kartkę. Dla drużyny trenera Tomasza Grzywny była to już dziewiąta z rzędu wygrana w meczu o stawkę (liga+Puchar Polski).

W końcówce rundy bardzo cierpi Wilga Garwolin, która doznała już czwartej porażki z rzędu. Koronawirus mocno doświadczył drużynę trenera Damiana Milewskiego, która w ostatnich tygodniach rozpadła się, jak domek z kart. Wilga do meczu z Mazovią przystąpiła niemal w optymalnym składzie, ale zaledwie po dwóch wspólnych treningach. Wcześniej przez dwa tygodnie zajęcia odbywały się w mocno okrojonym składzie. Rywale z Mińska Mazowieckiego nie mieli litości. Dobry mecz zagrał Krystian Przyborowski, który strzelił dwa gole i dołożył dwie asysty. Od 78. minuty drużyna z Garwolina grała w dziesiątkę po czerwonej kartce za dyskusję z sędzią dla środkowego obrońcy Filipa Gaca.

Mazowsze i Tygrys boleśnie rozliczyły grające bez wzmocnień z szerokiej kadry pierwszego zespołu rezerwy Radomiaka i Pogoni. Dla zespołu z Huty Mińskiej była to pierwsza wygrana po ostatnich trzech porażkach z rzędu. Dwie bramki strzelił środkowy obrońca Kacper Piętka, któremu przydały się centymetry w polu karnym po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Z kolei w Pionkach, bo tam ostatnio gościnnie gra Radomiak II, sędzia Emilia Szymula z Warszawy podyktowała aż trzy rzuty karne. Strzał Selamoleli obronił były piłkarz Prochu Wiktor Pajączek, a tuż przed przerwą Łukasz Wiech z Radomiaka z jedenastu metrów nie wcelował w bramkę. Z wapna trafił za to Daniel Złoch dla Mazowsza.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Wilga Garwolin 5:0 (1:0), Przyborowski 22, 77, Bondara 52, Krashnevskyi 86, Wocial 89.

Przyborowski 2as

Pilica Białobrzegi - Podlasie Sokołów Podlaski 6:0 (2:0), Czarnecki 4, Zawadzki 23, Gliński 58 z rzutu karnego, 62, 74 z rzutu karnego, Kucharczyk 85.

Pogoń II Siedlce - Tygrys Huta Mińska 0:3 (0:1), Matak 42, Piętka 51, 78.

Radomiak II Radom - Mazowsze Grójec 1:3 (1:1), Stępień 21 - Złoch 43, 71 z rzutu karnego, Kowalski 88.

Oskar Przysucha - Hutnik Huta Czechy *mecz przełożony

Mszczonowianka Mszczonów - Oskar Przysucha *mecz przełożony

W ubiegłą sobotę (31.10) rozegrany został zaległy mecz z 11.kolejki

KS Warka - Tygrys Huta Mińska 2:1 (2:0), Zieliński 11, Bylak 34 - Haber 90.

W środę (11.11) o godzinie 13:00 rozegrany zostanie zaległy mecz z 5. kolejki, Wilga Garwolin - Pilica Białobrzegi.