Dziś mamy 23 lipca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

14.07, godz. 11:00 - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:1 (1:1)

21.07, godz. 12:00 - LKS Promna 4:1 (1:1)

28.07, godz. 12:00 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

sobota/niedziela 4/5 sierpnia, godz. ??

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Pilica Nowe Miasto - Proch

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Idzie nowe w Lidze Okręgowej. Zmiany w regulaminie, skład ligi i prezentacja beniaminków na sezon 2018/2019

Data publikacji: 27-06-2018r. Godz. 20:02

Znany jest już ostateczny skład Ligi Okręgowej na sezon 2018/2019. LKS Promna w dwumeczu barażowym pokonał Bug Wyszków (2:3 i 2:0), a to oznacza, że w LO utrzymał się Legion Głowaczów. Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej 11/12 sierpnia. Pierwsza część sezonu zakończy się 10/11 listopada.

Idzie nowe w Lidze Okręgowej. Zmiany w regulaminie, skład ligi i prezentacja beniaminków na sezon 2018/2019
KS Potworów trenera Wojciecha Gędaja po dwóch latach wraca do LO

W OKRĘGÓWCE ZNÓW SZESNAŚCIE DRUŻYN

W sezonie 2018/2019 Liga Okręgowa ponownie będzie liczyć szesnaście drużyn. Do czwartej ligi awansował Radomiak II Radom. Smutny los degradacji do klasy A spotkał Zwoleniankę Zwoleń oraz obu beniaminków, Grację Tczów i Mogielankę Mogielnica. W ich miejsce awansowali mistrzowie dwóch grup klasy A: Gryf Policzna (grupa 1) i KS Potworów (grupa 2). Obydwie ekipy zapewniły sobie mistrzostwo w świetnym stylu, przegrywając zaledwie po jednym meczu przez całe rozgrywki.

 

BENIAMINKOWIE

Dla Gryfu Policzna jest to pierwszy, historyczny awans do Ligi Okręgowej. Trenerem drużyny jest wychowanek Prochu i były trener "biało-zielonych", Dariusz Kęska. Gryf miał w swoich szeregach króla strzelców klasy A grupa 1, którym z liczbą 29 bramek został Mateusz Próchniak. Na liście strzelców można znaleźć sporo nazwisk znanych kibicom piłki nożnej w Pionkach, bo Gryf w sporej mierze oparty jest na byłych zawodnikach Prochu. W tym gronie są: Jacek Alot, Michał Rolnik, Jakub Polak, Wojciech Jędra, Konrad Kłos, Sebastian Markowski, Patryk Mizerski czy Michał Kisiel. Ciekawostką jest obecność w kadrze czarnoskórego Gilberta Singi. Zawodnik z RPA wiosną mieszkał w Warszawie, nie trenował z drużyną i przyjeżdżał tylko na mecze. A o transferze do Gryfu czołowego strzelca lubelskiej klasy A Mariusza Frączka z Hetmana Gołąb, można by napisać ciekawą rozprawkę. Co klub to obyczaj...

 

Z kolei Klub Sportowy Potworów prowadzony niezmiennie od kilku lat przez trenera Wojciecha Gędaja, wraca do LO po dwóch latach przerwy. Krzysztof Tyczyński, Szymon Stefański czy Łukasz Grochala - to czołowi zawodnicy i strzelcy ekipy KS Potworów.

 

WRACA STARE W REGULAMINIE

We wtorek pojawiła się informacja, że w Lidze Okręgowej wracają baraże o awans do czwartej ligi. Zagrają w nich wicemistrzowie sześciu grup. Powrócono również do przepisu mówiącego o konieczności gry młodzieżowca. Od sezonu 2018/2019 w LO na boisku będzie musiał przebywać przynajmniej jeden piłkarz urodzony w 1998 roku lub młodszy.

 

TYLKO JEDNA ŚRODA

Inauguracja rundy jesiennej w Lidze Okręgowej w weekend 11/12 sierpnia. Tydzień wcześniej oficjalne rozpoczęcie sezonu meczami I rundy okręgowego Pucharu Polski. Tylko jedna jesienna kolejka odbędzie się w terminie środowym i do tego w dzień wolny od pracy, bo w święto 15 sierpnia.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.