*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Derby regionu dla Oskara i Radomiaka II. Sensacja w Piasecznie. Przełamanie Józefovii i Raszyna

Data publikacji: 28-10-2019r. Godz. 17:36

Najwięcej powodów do zadowolenia po 12. kolejce spotkań powinni mieć piłkarze Józefovii, KS Raszyn i Wilgi Garwolin. Ci ostatni dali radę Mazurowi Karczew grając pół meczu w dziesiątkę. Ekipy z Józefowa i Raszyna przełamały długie serie gier bez zwycięstwa. Sensację sprawiła Unia Warszawa zdobywając drugi punkt na wyjeździe i to na boisku murowanego faworyta z Piaseczna.

Akcja z niedzielnego meczu Radomiak II - Pilica. Na bramkę strzela Michał Kucharczyk

Prostopadłe podanie Jakuba Nowakowskiego i chłodna głowa w sytuacji sam na sam Patryka Winsztala przesądziły o wyniku w najciekawszym meczu kolejki. W niedzielę w Pionkach w derbach regionu radomskiego rezerwy Radomiaka pokonały 1:0 Pilicę. Drużyna z Białobrzegów miała swoje momenty, ale brakowało wykończenia. W ataku dwoił się i troił Michał Kucharczyk. W drugiej połowie Pilicę mógł dobić Winsztal. W sytuacji sam na sam odpalił pocisk z ostrego kąta, który zatrzymał się na poprzeczce. Bramki "dwójki" Zielonych bronił pozyskany w ubiegłym tygodniu z Wisły Płock Mateusz Kryczka, który zastępuje kontuzjowanego Artura Halucha.

Wilga Garwolin nawet w dziesiątkę potrafiła sobie poradzić z Mazurem Karczew. Od 42. minuty miejscowi grali w osłabionym składzie po tym, jak samoistną czerwoną kartkę za faul w środku pola obejrzał Robert Kwiatkowski. Podopieczni trenera Damiana Milewskiego na początku drugiej połowy podwyższyli na 2:0, a dopiero potem inicjatywę przejęli przyjezdni. Mazur przegrał siedem z ostatnich ośmiu meczów i sytuacja w klubie z Karczewa jest niewesoła.

Po serii pięciu meczów bez wygranej przełamania doczekali się kibice i piłkarze beniaminka z Józefowa. Wygrana 2:0 z coraz lepiej grającą ostatnio Mszczonowianką jest małą niespodzianką. Cichym bohaterem w obozie zwycięzców był Filip Prochowski. Najpierw wywalczył rzut karny, a potem asystował przy bramce Macieja Żaczka. Ekipa z Mszczonowa potwierdziła, że na wyjazdach idzie im, jak po grudzie. Na siedem prób w rundzie jesiennej nie wygrali ani razu!

Bez niespodzianki w Sulejówku. Rozpędzona Victoria nie dała żadnych szans Żyrardowiance. Kolejny raz formą błysnął skrzydłowy Julian Świątek, który do dwóch bramek dołożył jedną asystę. Po początkowych problemach Victoria wygrała sześć z ostatnich siedmiu meczów. Dlatego tym bardziej ciekawie zapowiada się najbliższy, wyjazdowy mecz z Błonianką.

Sporym zaskoczeniem jest za to wysoka wygrana KS Raszyn w Pruszkowie. Trzy z czterech bramek wpadły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Tytuł "Man of the Match" śmiało można przyznać Szymonowi Kołosowskiemu, który strzelił bramkę i dołożył trzy asysty. Raszyn zagrał w mocno przemeblowanym składzie, bez dwóch swoich czołowych zawodników, Gwiazdy i Patejuka. Znicz II w końcówce miał rzut karny, ale na bramkę nie potrafił go zamienić Mateusz Domżalski.

Jeżeli piłkarze Warki liczyli na to, że Oskar Przysucha może być zmęczony po środowym finale okręgowego Pucharu Polski, to na pewno grubo się pomylili. Gospodarze mieli swoje okazje, ale to podopieczni trenera Pawła Góraka byli konkretniejsi w ofensywie. Ważnym momentem meczu była szybko zdobyta bramka tuż po przerwie, kiedy Janiszewski skorzystał z podania Kubryna i zrobiło się 2:0 dla Oskara.

Józefovia Józefów - Mszczonowianka Mszczonów 2:0 (1:0), Dukalski 29 z karnego, Żaczek 56.

Znicz II Pruszków - KS Raszyn 0:4 (0:1), Kołosowski 5, Jamroz 49, 78, Pikus 55.

Wilga Garwolin - Mazur Karczew 2:1 (1:0), D.Papiernik 4, Sitarek 47 - Raszka 80.

MKS Piaseczno - Unia Warszawa 2:2 (1:1), Pawłowski 15, Ziemnicki 55 - Nowakowski 29, Izdebski 68.

KS Warka - Oskar Przysucha 0:4 (0:1), Kornacki 8, Janiszewski 46, Leśnowolski 57, Włodarczyk 85.

Victoria Sulejówek - AP Żyrardowianka Żyrardów 4:1 (2:0), Świątek 20, 54, Dźwigała 42, Jarosz 90+ - Owczarek 71.

Radomiak II Radom - Pilica Białobrzegi 1:0 (1:0), Winsztal 28.