Kosa Konstancin - Proch Pionki 12:1 (6:0)

6. kolejka Mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

Proch Pionki - Victoria Sulejówek 0:2 (0:1)

Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

Derbowy weekend na remis. Skaryszewianka nie pęka. Iłżanka coraz bliżej utrzymania. Jodła wreszcie z punktami

Data publikacji: 03-06-2019r. Godz. 23:39

Najciekawszy mecz 28. kolejki nie zawiódł. W derbach powiatu grójeckiego były bramki, mnóstwo walki i zmieniający się wynik. Ostatecznie Mazowsze zremisowało z Warką 2:2, co sprawia, że piłkarze z Grójca swoich szans na awans do czwartej ligi mogą już szukać tylko raczej w matematyce. Nie poddaje się za to Skaryszewianka, która wywiozła cenne trzy punkty z Sienna. Z głębokiego dołka wyszła Iłżanka Kazanów. Już dawno w Lidze Okręgowej nie było tak ciekawie, bo na dwie kolejki przed końcem na górze i dole tabeli możliwych jest jeszcze mnóstwo scenariuszy.

Derby powiatu grójeckiego na remis, Mazowsze - KS Warka 2:2. /Fot. Facebook Wędrówka z pasją/

Skaryszewianka się nie poddaje! Piłkarze trenera Jacka Gogacza uciekli z ostatniego miejsca w tabeli, które zajmowali przez ostatnie dziesięć kolejek. Stało się to możliwe po drugiej z rzędu wygranej i jest to...najlepsza seria zespołu ze Skaryszewa w tym sezonie. Sobotni mecz Zawisza - Skaryszewianka lepiej zaczął się dla gospodarzy. Prowadzenie miejscowym dał Michał Klaus, który skorzystał z dośrodkowania z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą nieporozumienie w szeregach defensywy Zawiszy wykorzystał Kacper Bednarczyk i przelobował Mikołaja Lasockiego. Druga połowa należała już do Skaryszewianki. Udział przy dwóch bramkach miał Bartosz Kozicki. Najpierw były piłkarz Prochu dogrywał Bednarczykowi, którego strzał skutecznie dobijał Orczykowski, a potem Kozicki sam wpisał się na listę strzelców. Drużyna ze Skaryszewa ma przed sobą mecz u siebie z Gryfem i na koniec sezonu być może bój o przetrwanie w Głowaczowie. Zapowiada się ciekawa końcówka sezonu.

Wakacyjny futbol w Policznej. Walczący o utrzymanie Potworów postraszył Gryfa, ale do domu wracał bez punktów. Gospodarze byli wyjątkowo nieskuteczni.

Nie przestaje zaskakiwać Iłżanka, która wygrała trzeci mecz z rzędu i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie. Dobrego dnia nie mieli w sobotę bramkarze obydwu drużyn. Co ciekawe podstawowy golkiper Powiślanki Tomasz Rak zaczął mecz na ławce rezerwowych i w końcowych minutach wszedł w pole, żeby poszukać swoich bramek w ataku. Widać wakacje już w pełni.

Derby przez duże D zobaczyli licznie zgromadzeni kibice na boisku w Grójcu. Mazowsze dwukrotnie wychodziło na prowadzenie po bramkach zdobytych ze stałych fragmentów gry, ale Warka wstawała z kolan. W ostatnich minutach obie ekipy miały szanse, żeby zgarnąć pełną pulę, ale ostatecznie skończyło się remisem, który chyba bardziej ucieszył piłkarzy z Warki.

Nudy nie było także w derbach Radomia. Centrum tradycyjnie goniło wynik, ale tym razem z powodzeniem, chociaż połowicznym.

Po serii słabych występów, tylko jedna wygrana w ostatnich jedenastu meczach, wreszcie coś zaskoczyło w grze Jodły. Drużyna trenera Tomasza Dziubińskiego zanotowała dopiero trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Mimo porażki ciepłe słowa za walkę do końca należą się też piłkarzom Legionu, którzy kontaktową bramkę na 3:4 zdobyli grając w dziewiątkę. W sumie sędzia pokazał trzy czerwone kartki, które zobaczyli Wolski i Kłos z Legionu oraz Wieczorek z Jodły.

Mazowsze Grójec - KS Warka 2:2 (1:1), Lisiecki 8 z karnego, Złoch 59 - Ząbkowski 20, Głogowski 65.

Centrum Radom - Zamłynie Radom 2:2 (1:2), Zakrzewski 27 z karnego, Tworzewski 50 - Rdzanek 13, Oparcik 15.

Legion Głowaczów - Jodła Jedlnia-Letnisko 3:5 (2:1), Kryczka 4, Rotuski 39, M.Czubaj 82 - Miecznikowski 11, Gromski 46, Jaśkiewicz 53, Skowroński 57, Jonczyński 90.

Gryf Policzna - KS Potworów 2:1 (0:1), Alot 52, Mizerski 54 - Kacper Tyczyński 26.

Zawisza Sienno - Skaryszewianka Skaryszew 1:3 (1:1), M.Klaus 10 - Bednarczyk 22, Orczykowski 79, Kozicki 85.

Iłżanka Kazanów - Powiślanka Lipsko 3:2 (1:0), Ginał 20, Trojanowski 55, Węglicki 88 - Rożek 65, samobójcza Wróblewski 83.

Pilica Nowe Miasto - Szydłowianka Szydłowiec 4:0 (1:0), Pędzikowski 43 z karnego, 64, P.Karwowski 70, Rzepkowski 87.