III runda (1/8 finału) Mirax Pucharu Polski ROZPN

Proch Pionki 1:5 (0:3) Mszczonowianka Mszczonów
19 września Godzina 11:00

Debiut trenera na boisku lidera. W sobotę Mazovia - Proch

Data publikacji: 11-09-2020r. Godz. 17:00

Trudne, ale nie niemożliwe zadanie czeka piłkarzy Prochu Pionki w sobotę (12.09). W ramach 7. kolejki Mazowieckiej IV ligi grupa 1 zagrają na wyjeździe z aktualnym liderem, Mazovią Mińsk Mazowiecki. Początek spotkania o godzinie 11:00. Sędzią głównym zawodów będzie Szymon Kmita (KS Warszawa).

Mecz w Mińsku Mazowieckim będzie oficjalnym debiutem na trenerskiej ławce dla Ryszarda Kłuska. Pochodzący z Bielska Białej 49-letni szkoleniowiec w poniedziałek zastąpił Bolesława Strzemińskiego, który złożył dymisję po porażce 1:3 z Wilgą Garwolin.

Przy okazji będzie to także pierwsze w historii ligowe spotkanie Mazovii i Prochu. Obie drużyny miały okazję grać ze sobą kilka miesięcy temu w meczu towarzyskim. Rywale wygrali wtedy 1:0, a zwycięską bramkę w 9. minucie strzelił Jakub Zatorski. Od tamtej pory kadra "biało-zielonych" przeszła totalną rewolucję.

W sobotę szykuje się mocno intensywne 90 minut. Tabela nie kłamie i zdecydowanym faworytem jest Mazovia. Piłkarze prowadzeni przez trenera Roberta Stelmacha wygrywają mecz za meczem, strzelają sporo bramek, a do pojedynku z Prochem przystąpią naładowani po ostatnim, bardzo cennym wyjazdowym zwycięstwie z Pilicą w Białobrzegach. Mazovia nie ukrywa swoich III-ligowych aspiracji. Na razie stoją za tym dobre wyniki oraz poukładana, widowiskowa i przede wszystkim skuteczna gra. Po sześciu meczach już trzech piłkarzy ma na swoim koncie 5 bramek. W tym gronie jest Wojciech Wocial, który nie tylko strzela, ale i sporo asystuje.

W porównaniu do najbliższego rywala, Proch znajduje się dzisiaj na drugim biegunie. Wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań, bo niespodziewana wygrana z Oskarem, to zdecydowanie za mało, na co stać ten zespół. Trener Kłusek przeprowadził z drużyną dwa treningi, a w jednym z ostatnich wywiadów sporo mówił o motywacji, wierze w sukces do ostatniej minuty i pozytywnym podejściu do gry swoich piłkarzy. "Biało-zieloni" nie mają w sobotę nic do stracenia, a to w połączeniu z regułą "nowej miotły" i chęcią pokazania się nowemu trenerowi każe wierzyć, że Proch do Mińska Mazowieckiego nie jedzie na stracenie.

Z kadry meczowej wypadł Mikołaj Kowal, który odczuwa problemy z pachwiną. Do zdrowia po urazie mięśniowym wraca Michał Kozakiewicz i nie wykluczone, że wyjdzie od pierwszej minuty. Nikt nie pauzuje za kartki.

Mazovia Mińsk Mazowiecki w liczbach

Statystyki: 1. miejsce, 16 pkt, 5 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek, bramki 22:5

Strzelcy: 5 Bondara, 5 Przyborowski, 5 Wocial, 4 Nojszewski, 1 Grabek, 1 Puciłowski, 1 Teodorski

niedziela 6.09, Pilica Białobrzegi - Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:4 (1:3), Konrad Paterek 23, 61, 66 - Michał Bondara 20, 50, Krystian Przyborowski 36, Janusz Nojszewski 39.

Mazovia: Pusek - Teodorski, Jędrzejczyk, Grabek, Krashnevskyi - Słowik (90 Pędowski) - Wocial, Przyborowski, Puciłowski (69 Malesa), Nojszewski (69 Zatorski) - Bondara (80 Krajewski).