*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Powała Taczów - Proch Pionki 5:0

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Błonianka na piątkę z hat-trickiem Czapy. Victoria zatrzymana w Pruszkowie. Dobry mecz w Przysusze

Data publikacji: 07-10-2019r. Godz. 17:52

Nie ma tygodnia bez przetasowań w górnej połówce tabeli, co sprawia, że sezon 19/20 w czwartej lidze zapowiada się naprawdę ciekawie, a przetrwają tylko najmocniejsi. Po raz czwarty w tym sezonie Błonianka rozbiła swojego rywala wynikiem 5:0. Pozostałe ekipy z czołówki straciły punkty. Tabela jest bardzo spłaszczona, bo znajdujący się w strefie spadkowej (13. miejsce) Znicz II Pruszków dzieli od piątej Victorii Sulejówek tylko sześć punktów.

Unia Warszawa, to jedyna drużyna w tym sezonie, która jeszcze nie wygrała meczu

Podział punktów w pojedynku beniaminków w Żyrardowie. Miejscowa Żyrardowianka i Józefovia nie wygrały żadnego z ostatnich trzech meczów. Dlatego remis dla obu stron był raczej rozczarowaniem. Chyba większym dla gospodarzy, bo w drugiej połowie przy wyniku 2:1 nie wykorzystali rzutu karnego (strzał Jakóbiaka obronił Przybysz), a ekipa z Józefowa doprowadziła do remisu na trzy minuty przed końcem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym. "Żyrka" jest jedyną obok Unii i Pilicy drużyną, która jesienią nie potrafiła wygrać na własnym boisku.

Długo zanosiło się na niespodziankę w Warszawie, gdzie Unia ambitnie i szczęśliwie broniła się przed atakami Pilicy. W 72. minucie mur defensywny runął, a potem bramki posypały się jedna za drugą. Beniaminka napoczął Adrian Karasek, który dośrodkowanie Bartosza Zawadzkiego z rzutu wolnego zamienił na gola strzałem głową. Mogło być jeszcze wyżej, ale w końcówce strzał Michała Kucharczyka z rzutu karnego obronił Michał Bigajski.

Po serii trzech zwycięstw z rzędu Victoria Sulejówek została zatrzymana w Pruszkowie. Tradycyjnie rezerwy Znicza u siebie dysponują zdecydowanie mocniejszym składem. Tak było też w niedzielę, bo do "dwójki" zeszli Wrześniewski, Nojszewski, Domżalski, Suchanek czy bramkarz Piotr Misztal.

Niedosyt mogą mieć w Warce. Rezerwy Radomiaka przyjechały chyba najsłabszym zestawieniem personalnym w tym sezonie. Trener Maciej Kokosza do dyspozycji miał tylko 14-osobową kadrę. W pierwszym składzie pojawiło się czterech 17-latków.

Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowała Mszczonowianka. Piłkarze Mazura Karczew mogli być naprawdę rozczarowani, bo stworzyli sporo okazji strzeleckich do tego, żeby przywieźć do domu jakieś punkty. Bohaterem w ekipie z Mszczonowa został były piłkarz Radomiaka, Energii czy Pilicy Białobrzegi, Michał Janik. Otworzył wynik uderzeniem z dystansu, a kilkanaście minut później najsprytniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu i podwyższył na 2:0.

Bilans czterech meczów Błonianki Błonie na własnym boisku to cztery zwycięstwa i bramki 18:1. Po raz czwarty piłkarze trenera Bartoszewicza wygrali swoim ulubionym wynikiem 5:0. Wysoką formę potwierdził Sebastian Czapa. Skompletował hat-tricka i dołożył asystę. W pojedynku najlepszych snajperów ligi Sieński 1 - Paszkowski 0.

Rzut karny w ostatniej minucie, po raz siódmy jesienią skutecznie wykorzystany przez Tomasza Janiszewskiego, zdecydował o remisie w meczu Oskar - Piaseczno. W pierwszej połowie lepiej radzili sobie goście. Dobre 45 minut zagrał Kamil Ziemnicki. Najpierw asystował przy golu Matulki, a kwadrans później strzałem z rzutu wolnego (mimo wszystko chyba zbyt łatwo) pokonał Pawła Wieczorka w bramce Oskara i podwyższył na 2:1. Po zmianie stron dominowali miejscowi. Chęć zdobycia bramki, nieustanna presja i dominacja, przyniosły powodzenie w 90. minucie.

Błonianka Błonie - Wilga Garwolin 5:0 (1:0), Dwórzyński 18, Czapa 62 z karnego, 85, 89, Sieński 66.

Mszczonowianka Mszczonów - Mazur Karczew 2:1 (0:0), M.Janik 71, 88 - Raszka 90+4.

Oskar Przysucha - MKS Piaseczno 2:2 (1:2), Kubryn 18, Janiszewski 90 z karnego - Matulka 10, Ziemnicki 25.

AP Żyrardowianka Żyrardów - Józefovia Józefów 2:2 (0:0), Dudziński 58, Rakoczy 68 - Prochowski 63, samobójcza Marusiak 87.

KS Warka - Radomiak II Radom 1:1 (0:0), Witan 75 - Faraji 88.

Unia Warszawa - Pilica Białobrzegi 0:3 (0:0), Karasek 72, Kucharczyk 76, 80.

Znicz II Pruszków - Victoria Sulejówek 1:1 (1:0), Suchanek 36 z karnego - Pindor 66 z karnego.