16 listopada Godzina 12:00

Proch_Zodiak

Błonianka dogoniła Radomiaka. Mocny Znicz ograł Pilicę. Strzelanina w Garwolinie

Data publikacji: 02-09-2019r. Godz. 19:53

Po czterech kolejkach czwartej ligi (grupa 2) nie ma już ani jednej drużyny z kompletem punktów. W meczu na szczycie rezerwy Radomiaka mimo prowadzenia po kwadransie 2:0, szczęśliwie zremisowały z Błonianką. Pierwsze wygrane w rundzie jesiennej zanotowały Żyrardowianka i Mszczonowianka.

Wyjątkowo mocne w niedzielę rezerwy Znicza (m.in. z dobrze znanym w Radomiu Pawłem Tarnowskim w pierwszym składzie) po zaciętym meczu pokonały Pilicę. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego 18-letni Krystian Tabara. Drużyna z Białobrzegów miała wyjątkowego pecha, bo nie tylko straciła bramkę w ostatniej akcji meczu, ale jeszcze w pierwszej połowie boisko z kontuzjami musieli opuścić bramkarz Pieniążek i nowy nabytek Dobkowski, a w przerwie dołączył do nich Białecki. Dla Pilicy był to już czwarty z rzędu mecz na wyjeździe ze względu na budowę stadionu w Białobrzegach.

Dobry mecz zobaczyli kibice w Pionkach. Mimo upalnej pogody pojedynek Radomiak II - Błonianka niemal do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Po kwadransie chyba mało kto spodziewał się, że lider z Błonia wróci do gry. Najpierw na raty Filipowicz, a cztery minuty później pięknym strzałem Winsztal, dali rezerwom Radomiaka prowadzenie 2:0. W niedzielę trener Maciej Kokosza dysponował wyjątkowo mocnym składem, bo w pierwszej jedenastce pojawili się bramkarz Artur Haluch, w defensywie Faraji, Klabnik i Pietrzyk oraz Kluska, Karwot, Nowak i Bruno Luz. Błonianka nie przestraszyła się nazwisk, nie spuściła głowy, a sygnał do ataku dał bramką pod koniec pierwszej połowy Tomasz Sieński. Po godzinie wyrównał Rafał Włodarczyk, a jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy w 67. minucie Chams Faraji zobaczył drugą żółtą i czerwoną kartkę. Niespecjalny prezent zrobił sobie obrońca z Francji w dniu swoich 18. urodzin. Druga część meczu zdecydowanie dla Błonianki, która uparcie dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki.

Rezerwowy Szymon Dąbrowski był autorem gola na wagę trzech punktów dla Mazura Karczew. Raszyn próbował głównie za sprawą doświadczonego Sylwestra Patejuka, ale w sobotę brakowało mu precyzji i piłkarskiego farta.

W meczu na przełamanie Mszczonowianka wypunktowała Oskara. W Mszczonowie na pewno odetchnęli z ulgą, bo ostatnie wyniki były dalekie od oczekiwań. Ma za to nad czym myśleć trener Paweł Górak. Przede wszystkim jeżeli chodzi o jakość gry w defensywie, bo po czterech kolejkach więcej goli od Oskara straciły tylko dwie drużyny.

Bez wygranej pozostaje beniaminek z Józefowa. Chwalony za wcześniejszy występ bramkarz Józefovii Patryk Przybysz, tym razem wyjątkowo nie miał swojego dnia. Victoria wreszcie do dobrej gry dołożyła punkty. Drużyna z Sulejówka z każdym kolejnym meczem wygląda też coraz lepiej kadrowo. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego kontrakt podpisał 21-letni obrońca Mateusz Leleno, który w minionym sezonie zaliczył 33 mecze w III lidze w barwach Legii II Warszawa.

Nie ma nudy w jesiennych meczach z udziałem Wilgi Garwolin. W czterech spotkaniach tej drużyny padły aż 23 gole! Sobotni mecz z Warką był prawdziwym tornadem emocji. Dobry początek Wilgi, potem dwie bramki kopiuj-wklej i prowadzenie beniaminka z Warki. W drugiej połowie akcje szły cios za cios. Ładną bramkę dla gości strzelił rezerwowy Grzegorz Seremak, który w poprzednim sezonie był czołowym strzelcem w A-klasowym KS Magnuszew.

Znicz II Pruszków - Pilica Białobrzegi 3:2 (1:1), Mianowicz 7, Suchanek 68, Tabara 90+3 - Kucharczyk 36, Stanisławski 71.

Radomiak II Radom - Błonianka Błonie 2:2 (2:1), Filipowicz 8, Winsztal 12 - Sieński 40, Włodarczyk 59.

Mazur Karczew - KS Raszyn 1:0 (0:0), Dąbrowski 70.

Unia Warszawa - AP Żyrardowianka Żyrardów 1:4 (0:3), Jankiewicz 57 z karnego - Rakoczy 12, 24, Binienda 38, Przemysław Jakóbiak 72 z karnego.

Wilga Garwolin - KS Warka 3:3 (1:2), Boroski 11, Paszkowski 63, 78 - Wierzbicki 13, 17, Seremak 72.

Józefovia Józefów - Victoria Sulejówek 0:3 (0:2), Wróbel 4, 39, Pindor 84 z karnego.

Mszczonowianka Mszczonów - Oskar Przysucha 5:2 (3:0), Cudny 20, 90+4, Pociech 33, Kucharski 41, Dutkowski 90+1 - Janiszewski 53 z karnego, 71 z karnego.