Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

Beniaminkowie w natarciu. Jedenaście bramek w Mszczonowie. Mazovia utrzymała lidera

Data publikacji: 30-08-2020r. Godz. 14:12

Wydarzeniem 5. kolejki spotkań w czwartej lidze grupa 1 była wyjazdowa wygrana Prochu Pionki w Przysusze. Ostra strzelanina w Mszczonowie, gdzie kolejną bolesną lekcję piłki nożnej dostała młodzież Radomiaka II. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyła Pogoń II Siedlce. Remis w starciu beniaminków Hutnik - Zamłynie, a Tygrys Huta Mińska przywiózł komplet punktów z Grójca.

Mazovia przespała tylko początek meczu z KS Warka. Poźniej było już zgodnie z planem. Faworyt z Mińska Mazowieckiego wygrał 4:1

Zaledwie dziesięciu minut potrzebowali piłkarze Mszczonowianki, żeby strzelić trzy gole rezerwom Radomiaka. Spotkanie na dobrze się nie zaczęło, a emocje już praktycznie się zakończyły. Gospodarze nie zlekceważyli młodej drużyny z Radomia, co skończyło się prawdziwym festiwalem strzeleckim. W przerwie trener Paweł Jakóbiak dokonał aż pięciu zmian i gra Mszczonowianki straciła na płynności. Chociaż to miejscowi strzelili aż dziesięć goli, to najładniejsze trafienie było dziełem zawodnika Radomiaka II. Jakub Podsiadło po ładnej indywidualnej akcji przymierzył z linii pola karnego i zerwał pajęczynę w górnym rogu bramki.

Pierwszy punkt w sezonie zdobyły rezerwy Pogoni Siedlce, które do Sokołowa Podlaskiego pojechały wzmocnione czterema zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. To właśnie jeden z tej czwórki, Dominik Barciak, otworzył wynik w 31. minucie po dograniu od Mateusza Wszoły. W drugiej połowie w niespełna pięć minut padły trzy gole. Jedną z bramek dla miejscowych zdobył doświadczony Adam Czerkas. Bohaterem meczu mógł zostać napastnik Podlasia, Mateusz Omieciuch. Strzelił gola, dołożył asystę i miał znakomitą okazję do tego, żeby strzelić na 3:2, ale fatalnie spudłował.

Miłe złego początki Warki w Mińsku Mazowieckim. Dobrego dnia w bramce "piwnych" nie miał Karol Sładkowski, który tuż przed końcem pierwszej połowy dał się zaskoczyć strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego bitego przez Łukasza Puciłowskiego. Dla Mazovii było to czwarte zwycięstwo w piątym meczu, a Warka cały czas pozostaje bez wygranej.

Nie przestaje zaskakiwać Tygrys Huta Mińska, który w starciu dwóch beniaminków w Grójcu zgarnął komplet punktów. Poziom gry obu ekip nie rzucał na kolana, ale to goście mieli więcej szczęścia i precyzji w sytuacjach strzeleckich. Po dwóch bardzo podobnych akcjach i dograniach z bocznych sektorów boiska gole strzelali Konrad Biesiada i Piotr Haber.

Bez porażki w rundzie jesiennej pozostaje drugi beniaminek z okręgu siedleckiego. Hutnik Huta Czechy po zaciętym meczu wyszarpał remis w starciu z Zamłyniem Radom.

Mszczonowianka Mszczonów - Radomiak II Radom 10:1 (7:0), Pociech 4, 28, Wójcik 6, Nalej 7, 35, 39, Szkopiński 31, Michalski 57, 72, Kucharski 78 - Podsiadło 89.

Podlasie Sokołów Podlaski - Pogoń II Siedlce 2:2 (0:1), Czerkas 54, Omieciuch 58 - Barciak 31, Misiak 55.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - KS Warka 4:1 (2:1), Grabek 33, Puciłowski 42, Bondara 66, Przyborowski 87 - Pędzikowski 4.

Mazowsze Grójec - Tygrys Huta Mińska 0:2 (0:0), Biesiada 51, Haber 59.

Hutnik Huta Czechy - Zamłynie Radom 1:1 (0:1), Rękawek 71 - Kubica 16 z karnego.