Dziś mamy 20 lipca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

24 lipca - Zamłynie Radom (LO)

3 sierpnia - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV liga)

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

[WIDEO] Ruszyli! Na pierwszym treningu było 21 piłkarzy. Powroty Majosa i Kołodzieja

Data publikacji: 16-01-2019r. Godz. 17:48

We wtorek (15.01) piłkarze Prochu Pionki wznowili treningi po zimowej przerwie. Na pierwszych zajęciach trener Robert Rogala miał do dyspozycji 21 zawodników. Pojawiło się dwóch nowych młodzieżowców, którzy dostaną swoją szansę w pierwszych meczach kontrolnych. Najbardziej cieszy to, że do treningów wrócili po kontuzjach Michał Majos i Mateusz Kołodziej.

[WIDEO] Ruszyli! Na pierwszym treningu było 21 piłkarzy. Powroty Majosa i Kołodzieja

Majos wraca do regularnych treningów z drużyną po blisko 10-miesięcznej przerwie. Bramkarz Prochu doznał kontuzji przed pierwszym meczem ligowym w marcu 2018 roku. Od tego czasu przeszedł operację, potem była rehabilitacja i dużo pracy nad tym, żeby być w formie. Z kolei Kołodziej nie grał w piłkę od września, kiedy w przerwie meczu z KS Warka zszedł z boiska z urazem.

 

Trener Robert Rogala nie mógł narzekać na frekwencję na treningu rozpoczynającym zimowe przygotowania. Spośród zawodników, którzy grali jesienią zabrakło tylko Kowalkowskiego, Muchy i chorego Machnio. Pojawiło się za to dwóch młodzieżowców i mają być oni sprawdzani w najbliższych sparingach.

 

- Podjąłem rozmowy z pięcioma zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić ten zespół. Nie potrzebujemy rewolucji. Chciałbym mieć kadrę 16-17 ludzi na tym samym poziomie - przyznaje trener Prochu. - Już w pierwszych sparingach ktoś nowy się pojawi i wtedy zobaczymy, jak przebiegną dalsze rozmowy - dodaje.

 

Pierwsze zajęcia po zimowej przerwie były dość intensywne, ale chyba żaden z piłkarzy nie narzekał, bo niemal cały czas mieli piłkę przy nodze. Podczas zimowych przygotowań "biało-zieloni" będą trenować trzy razy w tygodniu na orliku przy ulicy Leśnej. Zaplanowane są też ćwiczenia siłowe i ogólnorozwojowe w hali sportowej.

 

- Musimy wypracować formę na początek rundy wiosennej, bo pierwsze pięć kolejek może zdecydować o całym sezonie - nie ukrywa trener Rogala.

 

Przed startem ligi piłkarze Prochu rozegrają siedem meczów kontrolnych. Pierwszy 27 stycznia na boisku MOSiR-u w Radomiu z czwartoligowym Oskarem Przysucha.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.