START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

[WIDEO] Niewyraźnie. Wnuk trafił z rożnego, ale Proch tylko zremisował z Centrum Radom

Data publikacji: 01-03-2020r. Godz. 15:54

Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej w czwartej lidze piłkarze Prochu Pionki nadal są dość daleko od formy ligowej. W sobotnim meczu kontrolnym drużyna trenera Bolesława Strzemińskiego zremisowała 1:1 z niżej notowanym Centrum Radom. W sześciu dotychczasowych sparingach "biało-zieloni" strzelili tylko sześć bramek i cały czas mają spore problemy nie tylko ze skutecznością, ale i ze stwarzaniem dogodnych okazji strzeleckich.

W sobotę Proch miał zagrać mecz kontrolny z III-ligową Wisłą Puławy. Trener Bolesław Strzemiński zdecydował się jednak na zmianę rywala i ustalił sparing z dziewiątym zespołem LO, Centrum Radom. Głównym zamysłem miała być możliwość sprawdzenia wariantów w ofensywie i praca nad skutecznością, bo to jest jeden z elementów, które najbardziej kuleją. Idealnym tego potwierdzeniem była sytuacja sam na sam, kolejna już w ostatnich spotkaniach, której w drugiej połowie nie wykorzystał Mateusz Szczepański.

Z powodu drobnej kontuzji nie mógł wystąpić Kacper Kokosza. Do treningów i gry wrócił za to Kamil Denkiewicz. Przez 90 minut na środku obrony występował Patryk Kędra. Trener Strzemiński szuka w ten sposób opcji na zastąpienie Kacpra Jaroszka, który nie zagra na inaugurację w Białobrzegach z powodu pauzy za czwartą żółtą kartkę.

Kacper Wnuk jest najlepszym strzelcem Prochu w zimowych sparingach. Zdobył do tej pory...dwie bramki.

"Biało-zieloni" po raz pierwszy tej zimy zagrali na naturalnej murawie. To jednak nie może być usprawiedliwieniem bylejakości, statyczności, braku przyspieszenia i elementu zaskoczenia, które pokazali w drugiej połowie. Na dodatek sami stracili gola po bardzo prostym błędzie, który w lidze będzie surowo karany.

- Nie jestem zadowolony z tego sparingu. W pierwszej połowie wyglądało to poprawnie. Po przerwie było bardzo źle. Nie ma rytmu gry, ustawienia się dobrego na pozycjach. Wychodzimy na boisko nie po to, żeby grać w piłkę, tylko żeby sobie pograć. O to mam pretensje do piłkarzy - oceniał sobotni mecz trener Bolesław Strzemiński.

W sobotnim sparingu trener Strzemiński próbował na środku obrony Patryka Kędrę.

Zaplanowany na przyszłą sobotę (7.03) mecz kontrolny z czwartoligowym Neptunem Końskie został odwołany. Zamiast tego Proch zagra w czwartek (5.03) o godzinie 19:00 na boisku w Brudnowie z Chojniakiem Wieniawa, który jest wiceliderem klasy A grupa 2.

RAPORT MECZOWY

1:0 Kacper Wnuk 15 minuta - ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym piłka z pomocą wiatru przelobowała Michała Kulę i wpadła bezpośrednio do siatki.

1:1 Piotr Tworzewski 75 minuta - Dubina kopnął piłkę z rzutu wolnego z ponad 40 metrów. Chociaż futbolówka leciała dość długo, to obrońcy Prochu nie zdążyli się ustawić, bramkarz nie zareagował i Tworzewski miał mnóstwo miejsca i czasu, żeby najpierw przyjąć, a potem uderzyć płasko przy słupku.

Proch I połowa: Pajączek - Denkiewicz, Janiszewski, Kędra, Lech - Kapusta, Skarbek - Wnuk, Kisiel, Bartosiak - Joel Tata.

Proch II połowa: Wnukowski - Denkiewicz (62 Pachlerski), Jaroszek, Kędra, Kapusta - Kisiel (72 Nawrotek), Skarbek - Białogłowicz, Wnuk, Bartosiak (60 Siwahla) - M.Szczepański.

Centrum: Kula - Pacyna, Kupiec, Siwak, Dubina - Grylak, Blank, Tworek, Paliwoda - Tworzewski - Zakrzewski oraz Włodarczyk, Kozakiewicz, Gutkowski, D.Szczepański, Bilski.

sędzia: Jakub Jabłoński (WS Radom)