13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

[WIDEO] Momenty były. Proch - Broń 1:2. Skład na Pilicę znany w 85%

Data publikacji: 08-03-2019r. Godz. 20:46

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej w Lidze Okręgowej piłkarze Prochu Pionki przegrali 1:2 (0:2) z III-ligową Bronią Radom. Dla "biało-zielonych" było to pierwsze w tym roku spotkanie na naturalnym boisku. Zespół trenera Roberta Rogali zagrał dwie różne połowy. Jedyną bramkę strzelił z rzutu karnego Kacper Wnuk.

Mecz odbył się w Dzień Kobiet i w pierwszej połowie piłkarze Prochu chyba za bardzo się "wczuli" w klimat tego święta, bo było za grzecznie, bez kontaktowo i momentami bojaźliwie. Krótko pisząc bliżej do futbolu kobiecego. Grająca dwie klasy wyżej Broń Radom nie miała jakiejś przygniatającej przewagi, ale prezentowała większą kulturę gry i była lepiej poukładana. Biało-zielonym brakowało zdecydowania i przede wszystkim lepszego rozegrania piłki w ofensywie.

Pierwszy stracony go był efektem małego zamieszania w polu karnym, w którym najsprytniej zachował się Kamil Czarnecki. Na 2:0 ładnym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył Adam Imiela. Chociaż jeszcze po meczu trwały dyskusje, czy w tej sytuacji lepiej mógł się ustawić w bramce Michał Majos. Proch odpowiedział celnym, ale za lekkim strzałem Kacpra Wnuka i przede wszystkim indywidualną akcją Daniela Barzyńskiego, po której piłka po rykoszecie przeszła tuż nad poprzeczką.

Po przerwie piłkarze trenera Rogali byli zdecydowanie bardziej aktywni i właśnie z tego wzięła się kontaktowa bramka. Piłkę w środku pola wywalczył nieźle wyglądający w piątek Kacper Nowocień i zagrał na lewo do Barzyńskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Meks Siwahla ładnie złożył się do strzału. Piłkę tuż przed linią ręką zablokował leżący już na ziemi obrońca Broni i sędzia Michał Molenda wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykonał Kacper Wnuk.

Spory udział przy jedynej bramce dla Prochu w meczu z Bronią miał Kacper Nowocień.

KADRA JUŻ DOPIĘTA

W sparingu z Bronią nie mogli zagrać kontuzjowani Denkiewicz i Pachlerski. Nowymi piłkarzami Prochu są Cezary Zieliński, Albert Pietralski i Sebastian Pryciak. Zostaje też Joel Tata. Mateusz Midziołek ostatecznie zdecydował się na Centrum Radom. Nowego klubu szuka sobie bramkarz Maciej Kolecki. W trakcie załatwiania jest transfer Siwahli z II-ligowego słowackiego Partizana Bardejov. We wtorek mini-sesja zdjęciowa, po której w serwisie oficjalnie zostanie zaprezentowana kadra na rundę wiosenną.

Trener Robert Rogala przed inaugurującym rundę wiosenną domowym meczem z Pilicą Nowe Miasto ma jeszcze kilka personalnych zagadek do rozwiązania. Tym bardziej, że kilku zawodników na tle Broni wypadło mocno średnio. Więcej w pomeczowej rozmowie w ProchPionkiTV.

Robert Rogala (trener Prochu): - Wyszliśmy bardzo bojaźliwie i w pierwszej połowie głównie staraliśmy się uniemożliwić rozwinięcie skrzydeł Broni. Druga połowa już zupełnie inna. Podeszliśmy wyżej i rywale mieli problemy z wyprowadzaniem piłki. Jeżeli chodzi o wyjściowy skład na ligę, to jest gotowy w 85%. Zastanawiam się jeszcze nad dwiema-trzema pozycjami. Sparingi dały mi pogląd, na kogo mogę, na której pozycji liczyć. Będę miał pożyteczny ból głowy.

Proch Pionki - Broń Radom 1:2 (0:2)

bramki: Kacper Wnuk 55 z karnego - Kamil Czarnecki 29, Adam Imiela 44.

Proch: Majos (60 Maik) - Pietralski (83 Warchoł), Zieliński, Kowalkowski, Kapusta (88 Ćwiklak) - A.Pryciak (44 Siwahla, 78 S.Pryciak), Jaroszek (53 Kisiel), Szczepański (80 Trzos), Barzyński (82 Joel Tata) - Nowocień (84 Sobieraj) - Wnuk (87 Machnio).

Broń: Kosiorek (46 Młodziński) - Góźdź, Kventsar, Gorczyca, Paterek, Możdżonek, Imiela, Czarnota, Wicik - Czarnecki, Śliwiński oraz Sala, Kupiec, Nogaj, Leśniewski, Więcek, Możdżonek, Stefański, Winiarski, Goljasz.