Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Hutnik - Proch

Data publikacji: 17-09-2020r. Godz. 19:42

Wygrana z Hutnikiem Huta Czechy mogła być świetną trampoliną na drugą część rundy jesiennej. Zamiast trzech punktów, które pozwoliłby nawiązać kontakt ze środkiem tabeli, "biało-zieloni" po meczu chcieli jak najszybciej wyjechać z miejscowości Trąbki i zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Bilans Prochu w trzech starciach z beniaminkami to trzy porażki. Dzisiaj trudno jest o optymizm...

Do Hutnika Huta Czechy idealnie pasuje powiedzenie Against Modern Football. Drużyna oparta na zawodnikach z okolicznych miejscowości, brak "wielkich" transferów i piłkarzy z ciekawą przeszłością w wyższych ligach. Piękną historię zapisał rezerwowy Kamil Szostak. Pauzował przez blisko rok po poważnej kontuzji, wszedł na boisku w końcówce i to był jego drugi mecz po przerwie, a w środę został bohaterem HHC. W realiach czwartej ligi mazowieckiej, a już szczególnie w okręgu radomskim, jak opowieści fantasy można odebrać zapewnienia grającego trenera Rafała Głąbickiego, że jego piłkarze nie otrzymują stypendiów ani premii meczowych. Ambitny beniaminek uzbierał już 11 punktów, a na własnym boisku nie przegrał 33 ligowych meczów pod rząd!

W środę największą bolączką Prochu była skuteczność, a w zasadzie jej brak. Cztery dni wcześniej w Mińsku Mazowieckim "biało-zieloni" stworzyli jedną sytuację i strzelili gola. Teraz role się odwróciły. To zawodnicy Hutnika oddali DWA CELNE strzały w kierunku bramki Norberta Wnukowskiego i zdobyli dwa gole.

Po meczu w ekipie trenera Kłuska widać było olbrzymie rozgoryczenie. Piłkarze Prochu wiedzieli i czuli, że to było do wygrania. A jeżeli nie do wygrania, to po zdobyciu bramki na 1:1 w 87. minucie przynajmniej do wywiezienia jednego punktu.

Dużo wydarzyło się jeżeli chodzi o zmiany taktyki i pozycji zawodników Prochu w tym meczu. Trener Kłusek odważnie eksperymentował, zmieniał ustawienie, ale nie przyniosło to efektów bramkowych. "Biało-zieloni" zbyt mocno odczuli stratę bramki na 0:1 i dość długo się potem "odkręcali".

Często w futbolu mówi się, że najtrudniejszy mecz, to jest ten następny po dobrym. Piłkarze Prochu już dwukrotnie nie dali sobie szansy, żeby się napędzić i zbudować wynikami. Po wygranej z Oskarem przyszła porażka z Podlasiem. Teraz po remisie na boisku lidera, stracili komplet punktów na boisku beniaminka.