Dziś mamy 26 września 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

9. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

sobota 26.09, godz. 10:00

Proch Pionki - Szkółka Piłkarska Radomiak 4:0 (0:0)

 

6. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-12 grupa 1 (2009)

sobota 26.09, godz. 10:00

KS Chomentów - Proch Pionki 3:4 (0:2)

 

9. kolejka Radomskiej I Ligi Juniorów U-17 (2004)

sobota 26.09, godz. 14:00

Proch Pionki - Młodzik-18 Radom

 

9. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

sobota 26.09, godz. 14:00

Młodzik-18 Radom - Proch Pionki

 

9. kolejka IV ligi grupa 1

niedziela 27.09, godz. 11:00

Radomiak II Radom - Proch Pionki

Ostatni mecz

Pilica Białobrzegi 7:1 (4:1) Proch Pionki
22 września Godzina 16:30

Galeria


Proch-Bron

Nasi sponsorzy

 


 

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Mazur - Proch

Data publikacji: 17-11-2019r. Godz. 17:14

Nareszcie koniec - tak można śmiało napisać patrząc na to, jak od trzech tygodni wyglądają na boisku piłkarze Prochu Pionki. Dobrze, że nikt w MZPN nie podjął decyzji, żeby przedłużyć rundę jesienną o jeden czy dwa mecze, bo wtedy "biało-zieloni" mogliby skończyć pod kreską. Sobotnia porażka w Karczewie była trzecią w ostatnich czterech meczach.

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Mazur - Proch

Naprawdę trudno doszukać się jakichś pozytywów po kończącym rundę meczu w Karczewie. Proch po raz trzeci mierzył się z Mazurem, po raz trzeci nie był w stanie skrzywdzić rywala i po raz trzeci przegrał 0:2. Trener Rogala rotował składem i pozycjami zawodników na boisku, ale to niewiele dało. Brakowało jakiegoś impulsu, zrywu, przyspieszenia, jednego-dwóch dobrych zagrań. Po prostu było słabo i bez wyrazu. Tempa gry nie zmienili też rezerwowi, którzy stopniowo pojawiali się na placu.

 

Warto za to wspomnieć o wyczynie Kacpra Jaroszka, który zagrał we wszystkich piętnastu meczach rundy jesiennej od 1 do 90 minuty. Co daje mu 1350 minut nie przerwanego pobytu na boisku. Jeżeli chodzi o zawodników z pola, to takiego wyniku dawno już nie było. Rekord minuty nie zostanie jednak przedłużony, bo Jaroszek w Karczewie zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i będzie pauzował na inaugurację wiosny w spotkaniu z Pilicą w Białobrzegach.

 

 

Tomasz Głogowski (z lewej) i Sebastian Ząbkowski w poprzednim sezonie wygrali dla Warki awans do czwartej ligi. W sobotę spotkali się w Karczewie po przeciwnych stronach.

 

Jeżeli o statystykach mowa, to trzeba przytoczyć ciekawe zestawienie. Na zakończenie rundy wiosennej 2019 Proch wygrał jeden z ostatnich pięciu meczów. To samo powtórzyło się w rundzie jesiennej. Trener Rogala wspomina o zmęczeniu rundą, ale czy tak samo zmęczeni nie byli walczący o utrzymanie zawodnicy Unii i Mazura? To wymaga poważniejszej analizy...

 

W pomeczowej rozmowie trener Robert Rogala wspominał, że czeka go dużo pracy jeżeli chodzi o przygotowanie mentalne piłkarzy Prochu pod kątem występów w czwartej lidze. Może dla niektórych zabrzmi to śmiesznie w odniesieniu do piątego poziomu rozgrywek, ale jest w tym jakaś prawda. "Biało-zieloni" zawodzą wtedy, gdy grają ważny mecz, w którym każdy wie, że trzeba zapunktować. Tak było w Warce, w Warszawie z Unią, z Mszczonowianką i ostatnio z Mazurem. Z drugiej strony o sile zespołu nie stanowią niedoświadczeni młodzieżowcy tylko zawodnicy, którzy coś widzieli i gdzieś grali. Kiedy, jak nie w takich meczach pokazać charakter, jakość i umiejętności.

 


KOMENTARZE TRENERÓW

Andrzej Sieradzki (Mazur): - Nie mogliśmy sobie pozwolić na kolejną stratę punktów u siebie. Dla nas nie były najważniejsze styl i piękna gra. Dla nas najważniejsze było to, żeby wygrać. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była przyzwoita. Po przerwie Proch nie miał nic do stracenia i zaatakował z większym animuszem. Dzisiaj wyglądaliśmy lepiej od przeciwników. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie.

Robert Rogala (Proch): - Po raz kolejny pierwsze 30 minut meczu dla nas się nie odbyło. Dopiero stracona bramka pobudziła nas do lepszej gry. Trzeba głębokiej analizy, żeby zobaczyć, czego nam brakuje. Takie mecze nie mogą nam się zdarzać. Jechaliśmy do Karczewa z postanowieniem tego, że zagramy o pełną pulę, a na boisku nie było tego widać. Ostatnie dwa spotkania zagraliśmy słabo. Widać chyba zmęczenie rundą i tą presję, że chcemy za wszelką cenę się utrzymać. Trzeba włożyć bardzo dużo pracy w okresie przygotowawczym, żeby tą drużynę przygotować przede wszystkim mentalnie na grę w czwartej lidze.

 

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.