XXI Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej drużyn rocznik 2009

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Mazur - Proch

Data publikacji: 17-11-2019r. Godz. 17:14

Nareszcie koniec - tak można śmiało napisać patrząc na to, jak od trzech tygodni wyglądają na boisku piłkarze Prochu Pionki. Dobrze, że nikt w MZPN nie podjął decyzji, żeby przedłużyć rundę jesienną o jeden czy dwa mecze, bo wtedy "biało-zieloni" mogliby skończyć pod kreską. Sobotnia porażka w Karczewie była trzecią w ostatnich czterech meczach.

Naprawdę trudno doszukać się jakichś pozytywów po kończącym rundę meczu w Karczewie. Proch po raz trzeci mierzył się z Mazurem, po raz trzeci nie był w stanie skrzywdzić rywala i po raz trzeci przegrał 0:2. Trener Rogala rotował składem i pozycjami zawodników na boisku, ale to niewiele dało. Brakowało jakiegoś impulsu, zrywu, przyspieszenia, jednego-dwóch dobrych zagrań. Po prostu było słabo i bez wyrazu. Tempa gry nie zmienili też rezerwowi, którzy stopniowo pojawiali się na placu.

Warto za to wspomnieć o wyczynie Kacpra Jaroszka, który zagrał we wszystkich piętnastu meczach rundy jesiennej od 1 do 90 minuty. Co daje mu 1350 minut nie przerwanego pobytu na boisku. Jeżeli chodzi o zawodników z pola, to takiego wyniku dawno już nie było. Rekord minuty nie zostanie jednak przedłużony, bo Jaroszek w Karczewie zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i będzie pauzował na inaugurację wiosny w spotkaniu z Pilicą w Białobrzegach.

Tomasz Głogowski (z lewej) i Sebastian Ząbkowski w poprzednim sezonie wygrali dla Warki awans do czwartej ligi. W sobotę spotkali się w Karczewie po przeciwnych stronach.

Jeżeli o statystykach mowa, to trzeba przytoczyć ciekawe zestawienie. Na zakończenie rundy wiosennej 2019 Proch wygrał jeden z ostatnich pięciu meczów. To samo powtórzyło się w rundzie jesiennej. Trener Rogala wspomina o zmęczeniu rundą, ale czy tak samo zmęczeni nie byli walczący o utrzymanie zawodnicy Unii i Mazura? To wymaga poważniejszej analizy...

W pomeczowej rozmowie trener Robert Rogala wspominał, że czeka go dużo pracy jeżeli chodzi o przygotowanie mentalne piłkarzy Prochu pod kątem występów w czwartej lidze. Może dla niektórych zabrzmi to śmiesznie w odniesieniu do piątego poziomu rozgrywek, ale jest w tym jakaś prawda. "Biało-zieloni" zawodzą wtedy, gdy grają ważny mecz, w którym każdy wie, że trzeba zapunktować. Tak było w Warce, w Warszawie z Unią, z Mszczonowianką i ostatnio z Mazurem. Z drugiej strony o sile zespołu nie stanowią niedoświadczeni młodzieżowcy tylko zawodnicy, którzy coś widzieli i gdzieś grali. Kiedy, jak nie w takich meczach pokazać charakter, jakość i umiejętności.