13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Proch - Olimpia

Data publikacji: 23-06-2019r. Godz. 22:47

Cztery razy więcej strzałów od rywali oddali piłkarze Prochu Pionki w sobotnim, pierwszym meczu barażowym o awans do czwartej ligi. Futbol to jednak nie matematyka i liczby. Nie przyznaje się też not za styl, jak w łyżwiarstwie figurowym. Olimpia była zdeterminowana, nastawiona na defensywę i wywiozła do domu świetny wynik. To jednak połowa drogi. Druga część rywalizacji o czwartą ligę we wtorek w stolicy. W zespole Prochu cały czas jest wiara, że będzie lepiej i przede wszystkim skuteczniej.

To był inny Proch niż w Kazanowie. Na pewno lepszy niż z Orłem czy Mazowszem. To jednak pocieszanie się na siłę, bo dobra gra nie przełożyła się na wynik. Kolejny raz na wiosnę "biało-zieloni" zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię po stałym fragmencie gry. Z przodu brakowało dokładności i precyzji. Licznie bite rzuty rożne i wolne w okolicach pola karnego, nie przynosiły kompletnie żadnych efektów.

Przed rewanżowym meczem muszą być zmiany w składzie i raczej będą. Do kadry po pauzie za kartki wróci Kamil Denkiewicz. Przygotowanie fizyczne może odegrać kluczowe znaczenie dla barażowej rywalizacji.

Drużyna trenera Marcina Kaczorowskiego nie pokazała w Pionkach fajerwerków. Pokazała za to coś, co na tym poziomie jest bardzo ważne, czyli zespołowość, kolektyw i dobrze rozumiejącą się grupę ludzi, gdzie jeden pomaga drugiemu, a z boiska schodzi dopiero wtedy, kiedy nie ma już sił i łapią go skurcze.

Najważniejsze, to nie stracić wiary i nadziei, że losy dwumeczu z Olimpią da się i można odwrócić. We wtorek drużynę trenera Rogali czeka bardzo trudny bój. To ostatnie 90 minut w tym sezonie. Baraże zawsze wyzwalają dodatkowe siły i to pokazali w Pionkach zawodnicy "Dumy Woli". Mimo problemów kondycyjnych przetrwali i w rewanżu na własnym boisku na pewno dadzą z siebie 100 procent. Jedyna recepta na sukces, to odpowiedzieć tym samym.

Zgodnie z regulaminem Mazowieckiego ZPN, jeżeli Proch w rewanżu wygra 1:0, to sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a potem ewentualnie rzuty karne.