Dziś mamy 18 stycznia 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

MECZE KONTROLNE

27.01, godz. 17:00 - Oskar Przysucha (boisko MOSiR Radom)

2.02 - Radomiak II Radom

9.02 - Nida Pińczów

16.02 - Jodła Jedlnia-Letnisko

20.02 - Oronka Orońsko

23.02 - wolny termin

27.02 - Energia Kozienice

2.03 - wolny termin

9.03 - Ruch Ryki

 

16. kolejka Ligi Okręgowej

16 marca, godz. ??

Proch - Pilica Nowe Miasto

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Orzeł - Proch

Data publikacji: 28-10-2018r. Godz. 19:51

Wierzbica podbita po 11 latach! Ostatni raz piłkarze Prochu Pionki wygrali na wyjeździe z Orłem wiosną 2007 roku. Sobotnie zwycięstwo, okupione kartkami i kontuzją Denkiewicza, było bardzo ważne, bo pozwoliło zbliżyć się do ścisłej czołówki tabeli LO.

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Orzeł - Proch

W rundzie jesiennej piłkarze Prochu odczarowali już dwa boiska. W 7. kolejce pokonali w Kolonce ekipę Jodły Jedlnia-Letnisko, a w sobotę dali radę Orłowi w Wierzbicy. W ostatnich latach zdobywanie punktów na tych terenach przychodziło bardzo trudno. Teraz trzeba zrobić kolejny krok i w najbliższą sobotę podbić Grójec. Stadion miejscowego Mazowsza to kolejna niezdobyta twierdza przez "biało-zielonych".

 

Pecha do meczów w Wierzbicy ma Kamil Denkiewicz. Zarówno wiosną, jak i w sobotę musiał schodzić wcześniej z boiska z powodu kontuzji. Ostatni uraz na pewno osłodziła mu wygrana i asysta przy bramce Nowocienia na 1:0.

 

Pracowitą sobotę miał sędzia Krzysztof Zdziechowski. Spotkanie Orzeł - Proch nie było brutalne, ale zawodnicy obu drużyn dopuścili się aż 55 fauli! To oznacza, że gra średnio co 1,6 minuty była przerywana gwizdkiem sędziego.

 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej dość ciekawej statystyce. W trzynastu meczach rundy jesiennej z udziałem Prochu sędziowie dyktowali aż piętnaście rzutów karnych. Ten w Wierzbicy był ósmym dla rywali. Na szesnaście straconych goli przez "biało-zielonych", sześć było efektem jedenastek. O dużo za dużo!

 

 

KOMENTARZE TRENERÓW

Rafał Stąpór (Orzeł): - Od 22 września nie potrafimy wygrać meczu. W spotkaniu z Prochem na pewno podjęliśmy walkę. Zabrakło może cwaniactwa i wyrafinowania w tym naszym graniu. Różnicę w sobotnim pojedynku zrobił Kacper Wnuk, który zapewnił Prochowi trzy punkty. Jeżeli chodzi o dużą liczbę fauli w tym meczu, to my chcieliśmy zagrać trochę agresywniej, ale na pewno nie było z naszej strony brutalności. Trzecia rzecz, co chyba każdy podkreśla, to fauli byłoby zdecydowanie mniej, gdyby sędzia pozwolił dzisiaj grać. 

Robert Rogala (Proch): - W pierwszej połowie zepchnęliśmy Orła do defensywy i nie pozwoliliśmy im rozwinąć skrzydeł. Wychodzimy z szatni i na samym początku dostajemy rzut karny, gdzie zawodnik rywali prowadzi piłkę prawie 40 metrów, a my nie przerywamy akcji. Twardy mecz, bardzo dużo fauli, ale tego się spodziewaliśmy i byliśmy na to przygotowani. Cieszą trzy punkty, bo ta kolejka jest bardzo ważna dla nas. Zasłużyliśmy na wygraną i na pewno byliśmy o tą jedną bramkę lepsi.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.