Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[WIDEO] Komentarze, ciekawostki, statystyki: dogrywka po meczu Akcja - Proch

Data publikacji: 05-08-2018r. Godz. 12:55

Piłkarze Prochu Pionki zgodnie z planem poradzili sobie z A-klasową Akcją Jastrzębia w I rundzie okręgowego Pucharu Polski. Trener Robert Rogala nie do końca był jednak zadowolony z gry swojej drużyny. Na tydzień przed ligą jest jeszcze nad czym pracować. Wydarzeniem soboty były dwa hat-tricki w wykonaniu Kacpra Wnuka i Mateusz Szczepańskiego. Po raz ostatni taka sztuka w meczu o stawkę udała się blisko 25 lat temu!

Dwie różne połowy zagrali w sobotę piłkarze Prochu Pionki. Pierwsza chaotyczna i bez pomysłu. Ofensywni zawodnicy zbyt łatwo dawali się łapać na spalone. Brakowało dobrych dograń z drugiej linii i cierpliwości w rozegraniu akcji. Szybko strzelone dwie bramki po przerwie kompletnie odebrały ochotę do gry ambitnej drużynie Akcji. Trener Rogala ma jednak nad czym myśleć, bo w lidze poprzeczka pójdzie zdecydowanie wyżej.

CIEKAWOSTKI, STATYSTYKI

1. Po raz ostatni siedem bramek w meczu o stawkę piłkarze Prochu strzelili ponad dwa lata temu. 28 maja 2016 w spotkaniu 27. kolejki LO ograli na wyjeździe 7:0 Plon Garbatka.

2. Sobotni pojedynek z Akcją był oficjalnym debiutem na trenerskiej ławce dla Roberta Rogali. Zadebiutowali także dwaj nowi zawodnicy: Maciej Kolecki i Kacper Wnuk. Z kolei wychowanek klubu 17-letni Adrian Pachlerski po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie w meczu o stawkę.

3. Ciekawostką może być też to, że dwóch piłkarzy w jednym meczu skompletowało hat-tricka. Ostatni raz taka sztuka w meczu o stawkę udała się prawie 25 lat temu! Jesienią 1994 roku na boiskach czwartej ligi Proch rozgromił KS Warka 7:0, a po trzy gole strzelili wtedy Rafał Stępień i Sławomir Michalski.