Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

[Raport z lig młodzieżowych 19/20 sierpnia]. Jedna wygrana w trzech meczach

Data publikacji: 20-08-2020r. Godz. 08:53

Wystartowała runda jesienna w ligach młodzieżowych. Klub Sportowy Proch będzie reprezentowany w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi z rocznika 2009 swój pierwszy mecz zagrają w sobotę. Udaną inaugurację zanotowali trampkarze 2006, którzy po emocjonującym meczu pokonali Broń Radom. Słabo zaprezentowała się natomiast najstarsza drużyna rocznik 2004, przegrywając u siebie 2:5 z Orlikiem-14 Radom.

Od wygranej 5:4 z Bronią Radom zaczęła rundę jesienną drużyna rocznik 2006

Początek meczu juniorów nie zapowiadał tak przykrego finiszu. Podopieczni trenera Marcina Skóry już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Jeszcze do przerwy gra była w miarę wyrównana. Druga połowa już zdecydowanie należała do rywali. W grze Prochu U-17 zbyt dużo było indywidualnych przebojów, a brakowało gry zespołowej.

1. kolejka Radomskiej I Ligi Juniorów U-17 (2004)

środa 19.08, godz. 18:00

Proch Pionki - UKS Orlik-14 Radom 2:5 (1:1), Jakub Drab I 5, Filip Broński 89 z karnego.

Proch: Jurczak (77 Auguścik) - Wdowski (50 Góralski), Drab II (77 Rachwalski), Rogowski, Wrochna - Krekora (64 Kustra), Broński, Miller, Wojdak - Marek, Drab I.

Pozostałe wyniki

Pilica Nowe Miasto - Oronka Orońsko 5:2

LKS Promna - Młodzik-18 Radom 2:3

Inauguracyjny mecz trampkarzy U-15 dostarczył mnóstwo emocji. Drużyna trenera Rafała Grzybowskiego trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, żeby w końcówce przegrywać 3:4. Mimo to 3 punkty zostały w Pionkach. Brawa za ambicję i walkę do końca! Dobrą zmianę dał autor dwóch goli Marcel Noga. Kilka świetnych interwencji w bramce zanotował Oliwier Wałęka, który w 19. minucie przy wyniku 1:0 obronił rzut karny. Mimo straty dwóch podstawowych zawodników, Cyprian Oleszkiewicz odszedł do Juniora Radom, a Krystian Jackowski do Energii Kozienice, zespół z rocznika 2006 trzeba pochwalić za grę drużynową i kilka naprawdę ładnych akcji. Poprawy wymaga za to gra w defensywie przy stałych fragmentach gry. Potrzeba też większej pewności na środku obrony.

1. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

środa 19.08, godz. 13:30

Proch Pionki - Broń Radom 5:4 (2:1), Szymon Dyczkowski 3, 78, Marcel Noga 34, 72, Szymon Gogacz 56.

Proch: Wałęka - Baran, Korzeń, Seweryn, Lenart - Szcześniak, M.Drab, Jasiorowski, Kopeć, Gogacz - Dyczkowski oraz Noga

Pilica Nowe Miasto - Gracja Tczów 12:3

Orzeł Wierzbica - Orlik-14 Radom 0:8

Szkółka Piłkarska Radomiak - Akademia Piłkarska Szydłowiec 3:1

Mimo ambitnej postawy trampkarzom U-14 nie udało się zdobyć punktów w rywalizacji z AS Radomiak. Mecz długimi fragmentami był bardzo wyrównany. Dla zawodników Prochu Pionki rocznik 2007 był to debiut na dużym boisku w składach 11-osobowych. W roli trenera zadebiutował Grzegorz Seremak, który pod koniec lipca zastąpił Erwina Kisiela.

1. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

czwartek 20.08, godz. 17:00

Proch Pionki - AS Radomiak Radom 1:3 (1:1), Hubert Żaczek.

Proch: Malicki - Tratkiewicz, Skrzek, Mazur, Cybulski, Borowiecki, Mucha, Biesiadecki, Nowak, Szulik, Żaczek oraz Śmietanka, Krawczyk, Szczepaniak.

Oronka Orońsko - Legion Głowaczów 4:6

Młodzik-18 Radom - Broń Radom 2:2