Proch Pionki - Orzeł Wierzbica 4:3 (2:2)

niedziela 18.10, godz. 11:00

Pogoń II Siedlce - Proch Pionki 1:4 (0:2)

Pogoń II Siedlce 1:4 (0:2) Proch Pionki
18 października Godzina 11:00

[Raport z lig młodzieżowych: 10-11 października] Juniorzy ruszyli z miejsca. Wygrana trampkarzy U-15 w meczu na szczycie

Data publikacji: 11-10-2020r. Godz. 07:15

To była (prawie) bardzo dobra sobota dla drużyn młodzieżowych KS Proch. Juniorzy U-17 w dwa dni zarobili sześć punktów i wreszcie odbili się od dna ligowej tabeli. Trampkarze U-15 wygrali 4:3 w meczu na szczycie na boisku Pilicy w Nowym Mieście i są bardzo bliscy mistrzostwa i awansu do Ligi Wojewódzkiej. Po ósme zwycięstwo w ósmym meczu rundy jesiennej sięgnął Proch Pionki 2009.

Juniorzy U-17 w sobotnim meczu pokonali 3:2 LKS Promna

11. kolejka Radomskiej I Ligi U-17 (2004)

sobota 10.10, Proch Pionki - LKS Promna 3:2 (2:1), Paweł Kustra 3, Filip Wojdak 31, Igor Wdowski 70.

Proch: Jurczak - Wrochna, Rogowski, Drab II, Wdowski - Wojdak, Miller, Piasek, Krekora, Smagowski - Kustra (58 Marek).

Drużyna trenera Marcina Skóra w dwa dni wzbogaciła się o sześć punktów. W piątek klub otrzymał informację, że ubiegłotygodniowy mecz wyjazdowy z KS Warka (0:4) został zweryfikowany na walkower 3:0 dla Prochu z powodu gry w zespole rywali nieuprawnionego zawodnika. Juniorzy poszli za ciosem i dzień później sięgnęli po pierwsze zwycięstwo, ale już na boisku. Mecz z LKS Promna miał swoją ciekawą historię. Podopieczni trenera Skóry prowadzili już 2:0. Goście nie dali za wygraną, mieli optyczną przewagę i wyrównali na 2:2. W 64. minucie rzutu karnego dla Prochu nie wykorzystał Filip Wojdak. Bohaterem dnia był boczny obrońca Igor Wdowski, który próbował dośrodkować i w efekcie ładnym strzałem od słupka zdobył zwycięską bramkę.

Zespół U-17 uciekł z ostatniego miejsca w tabeli i nadal ma szanse na utrzymanie się w Radomskiej I Lidze. Najbliższy mecz dopiero 24.10 (sobota) na wyjeździe z Pilicą Nowe Miasto.

Pozostałe wyniki

KS Warka - Pilica Nowe Miasto 5:2

Oronka Orońsko - Młodzik-18 Radom 1:6

Aktualna tabela TUTAJ

11. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

sobota 10.10, Pilica Nowe Miasto - Proch Pionki 3:4 (1:2), 2 Szymon Dyczkowski, Szymon Gogacz, Oliwier Szcześniak.

Proch: Wałęka - Maj, Korzeń, Seweryn, Lenart - Gogacz, Jasiorowski, Cybulski, M.Drab, Szcześniak - Dyczkowski oraz Baran, Farbiś, Kopeć.

W meczu na szczycie drużyna trenera Rafała Grzybowskiego stanęła na wysokości zadania i po trudnym spotkaniu wygrała w Nowym Mieście. Autorem gola na wagę trzech punktów był Oliwier Szcześniak, który w końcowych minutach głową skierował piłkę do siatki. W ten sposób Proch zwiększył do siedmiu punktów przewagę nad Pilicą i za tydzień może zapewnić sobie mistrzostwo oraz awans do Ligi Wojewódzkiej.

- Podziękowania należą się dla całej drużyny. Mimo straty dwóch bramek w ciągu pięciu minut drugiej połowy, potrafili się podnieść i walcząc do końca zapewnili sobie bardzo ważne zwycięstwo - relacjonuje trener Grzybowski.

W przyszłą sobotę (17.10) Proch U-15 gra u siebie z Orłem Wierzbica i jeżeli zwycięży, to po rocznej przerwie ponownie awansuje do Ligi Wojewódzkiej.

Gracja Tczów - Akademia Piłkarska Szydłowiec 6:1

Orlik-14 Radom - Broń Radom 0:4

Orzeł Wierzbica - Szkółka Piłkarska Radomiak *mecz przełożony na 15.10 (czwartek)

11. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

sobota 10.10, Orlik-14 Radom - Proch Pionki 9:3 (6:2), Igor Szulik 20, 38, Igor Kowalski 43.

Proch: Malicki - Tratkiewicz, Cybulski, Skrzek, Mucha - Borowiecki, Kowalski, Nowak, Biesiadecki - Szulik, Żaczek oraz Krawczyk, Śmietanka, Prygiel, Szczepaniak, Grabowski, Grzywacz, Witkus.

Legion Głowaczów - Akademia Sportu Radomiak 0:2

Powała Taczów - Broń Radom 1:9

Oronka Orońsko - Młodzik-18 Radom *mecz przełożony

8. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-12 grupa 1 (2009)

sobota 10.10, Proch Pionki - Legion Suskowola 8:0 (2:0), Marcel Skóra 11, 53, 58, Piotr Polak 23, Kamil Machnio 33, 48, Igor Sułek 38, Bartosz Rysiewski 50.

Proch: Zbyszyńska (Ziemka) - Nawrotek, Wrona, Cieślik, Russo, Szewczyk, Rysiewski, Sułek, Skóra oraz Polak, Machnio, Kaczor, Baran, Wrześniak, Lipiński.

Ósmy mecz i ósme zwycięstwo zespołu trenera Krzysztofa Bandyka. W starciu z lokalnym rywalem z Suskowoli drużyna U-12 zdecydowanie dominowała i oddała mnóstwo strzałów na bramkę przeciwnika.

Za tydzień młodziki Prochu zagrają w Tczowie z Gracją, a stawką będzie mistrzostwo grupy 1 w Radomskiej II Lidze 2009.

KS Chomentów - Młode Wilki Radzanów 8:3

Gryfia Mirów - Gracja Tczów *mecz przełożony na 13.10 (wtorek)