26 maja (niedziela), godz. 10:00

Orlik-14 Radom - Proch Pionki

Proch Pionki 4:1 (2:0) Szydłowianka Szydłowiec
18 maja Godzina 17:00

[LIGI MŁODZIEŻOWE] Ważne punkty Prochu U-13 w Kozienicach. Pechowa porażka trampkarzy w Belsku Dużym

Data publikacji: 04-05-2019r. Godz. 19:27

Sporo ciekawego działo się w ostatnich dniach w ligach młodzieżowych. Obie drużyny Prochu rozgrywały swoje mecze na wyjazdach. Trampkarze U-15 muszą sobie radzić mimo coraz węższej kadry. W grze o awans jest cały czas zespół U-13 trenera Pawła Zagożdżona, który zdobył bardzo ważne trzy punkty w Kozienicach.

Radomska II Liga U-15 grupa 2

30.04, Broń II Radom - Proch Pionki 6:2 (5:0), Filip Wojdak, Patryk Piasek.

4.05, GKS Belsk Duży - Proch Pionki 2:1 (1:1), Filip Wojdak.

Bez punktów wracali z Radomia i Belska Dużego trampkarze Prochu. Starcie z Bronią II, która jest liderem rozgrywek, toczyło się pod dyktando rywali. Piłkarze trenera Kamila Marszałka zaczęli strzelać bramki, gdy wynik był już przesądzony. Szkoda, że nie udało się wywalczyć chociażby remisu w sobotę z GKS Belsk Duży. Drużyna U-15 pojechała na ten mecz w zaledwie 13-osobowym składzie i z konieczności w pole musiał wejść jeden z bramkarzy. Decydująca o porażce bramka wpadła na dwie minuty przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W sobotę (11.05) Proch U-15 zagra u siebie z ostatnią w tabeli Zwolenianką Zwoleń. Może wreszcie piłkarze z tego rocznika doczekają się pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej.

Aktualna tabela TUTAJ

Radomska I Liga U-13

1.05, Energia Kozienice - Proch Pionki 0:2 (0:0), Szymon Dyczkowski 43, Miłosz Żurawski 47.

4.05, Broń Radom - Proch Pionki 0:0.

Bardzo ważne punkty w Kozienicach zdobył w ubiegłą środę Proch U-13. Podopieczni trenera Pawła Zagożdżona zrewanżowali się w ten sposób Energii za dwie porażki z rundy jesiennej. Na 1:0 po błędzie bramkarza trafił Szymon Dyczkowski. Cztery minuty później po indywidualnej akcji i uderzeniu sprzed pola karnego wynik ustalił Miłosz Żurawski.

Drużyna rocznik 2006 jest wiceliderem rozgrywek ze stratą 5 punktów do Juniora Radom. Za plecami Prochu są Młodzik-18 Radom i Energia Kozienice, które mają tylko 1 punkt mniej.

W sobotę (11.05) trzeci pod rząd mecz wyjazdowy. Tym razem do Nowego Miasta.