2. kolejka Radomskiej I Ligi U-14 *mecz zaległy

U-14

Jakub Drab I - 5

U-12

Michał Drab - 7

[LIGI MŁODZIEŻOWE] Siedem bramek Prochu U-17 na pożegnanie Radomskiej I Ligi. Dramatyczna końcówka w meczu młodzików

Data publikacji: 21-06-2017r. Godz. 22:18

Dwa mecze rozegrały w środę na Sportowej 1 drużyny młodzieżowe KS Proch. Juniorzy młodsi na pożegnanie z Radomską I Ligą U-17 rozgromili 7:0 Gryfię Mirów. Cztery bramki strzelił Eryk Machnio. Zespół U-13 trenera Kamila Marszałka po dramatycznej końcówce przegrał 1:2 bardzo ważny dla siebie mecz z Akademią Sportu Radomiak. W sobotę młodziki zagrają w Pionkach z Pilicą Nowe Miasto o być albo nie być w Radomskiej I Lidze rocznika 2004.

Wyjściowa jedenastka Prochu Pionki U-17 na mecz z Gryfią Mirów

Radomska I Liga U-17

Proch Pionki - Gryfia Mirów 7:0 (3:0), 4 Eryk Machnio, Jan Krakowiak, Mikołaj Kowal, Mateusz Warchoł.

Proch: Oko (Zawodnik) - Nawrotek, Synderczyk, Pachlerski, Glimasiński II - Korycki, Kacperczyk, Krakowiak (Warchoł), Glimasiński I (41 Mazur) - Cebula (41 Kowal), Machnio.

Na pożegnanie z pierwszą ligą juniorzy U-17 rozgromili 7:0 Gryfię Mirów, z którą tydzień wcześniej...przegrali na wyjeździe 1:3. Szkoda, że drużyna trenera Tadeusza Chmielewskiego zaczęła wygrywać tak późno, bo ostatecznie nie udało się uciec z ostatniego miejsca w tabeli. W środowym meczu hat-tricka w nieco ponad 20 minut ustrzelił Eryk Machnio, a wynik otworzył po bardzo ładnym rajdzie niemal od środka boiska. Machnio został najlepszym strzelcem Prochu U-17 w rundzie wiosennej (12 bramek) i w całym sezonie (23 bramki).

Od sezonu 2017/2018 juniorzy Prochu grać będą najprawdopodobniej w Radomskiej II Lidze rocznik 2001. Czołowi piłkarze z rocznika 2000 zostaną włączeni do kadry seniorów.

WYNIKI

Szydłowianka Szydłowiec - Energia Kozienice 2:0

Tabela TUTAJ

Radomska I Liga U-13

Proch Pionki - AS Radomiak Radom 1:2 (0:0), Jakub Drab I 54.

Proch: Procki - Bal, Góralski, Fajdek, Zbyszyński, Broński, Marzec, Molenda, Drab I oraz Molendowski, Kustra, Miller, Gregorczyk.

W zaległym spotkaniu z 5. kolejki drużyna trenera Kamila Marszałka bardzo pechowo przegrała z Akademią Sportu Radomiak. Mecz dostarczył mnóstwo emocji, a szczególnie ostatnie 10 minut. Gdy na sześć minut przed końcem po dobrze rozegranym rzucie rożnym i bramce najlepszego strzelca Jakuba Draba I Proch objął prowadzenie 1:0 wydawało się, że będzie dobrze. Niestety goście w 180 sekund dwukrotnie trafili do siatki i piłkarze Prochu opuszczali boisko ze łzami w oczach.

Nie wszystko jeszcze stracone. W sobotę w ostatniej kolejce trzeba wygrać z Pilicą Nowe Miasto, bo tylko trzy punkty zapewnią utrzymanie w Radomskiej I Lidze. Mecz w Pionkach o godzinie 10:00.