Dziś mamy 21 kwietnia 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

5. kolejka Radomskiej II Ligi U-12

Sobota 21 kwietnia, godz. 14:00

Proch Pionki - Zawisza Sienno

 

24. kolejka Ligi Okręgowej

Sobota 21 kwietnia, godz. 17:00

Proch Pionki - Zawisza Sienno

 

5. kolejka Radomskiej I Ligi U-17

Niedziela 22 kwietnia, godz. 11:00

Proch Pionki - KS Warka

 

5. kolejka Radomskiej I Ligi U-14

Niedziela 22 kwietnia, godz. 16:00

Proch Pionki - Mazowsze Grójec

Ostatni mecz

Jodła Jedlnia-Letnisko 1:1 (0:0) Proch Pionki
18 kwietnia Godzina 17:30

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 8

 

U-17

Kacper Glimasiński I, Jan Krakowiak, Piotr Wdowiak, Adrian Pachlerski - 3

 

U-14

Jakub Drab I - 13

 

U-12

Michał Drab - 14

Galeria


Proch-Bron

Nasi sponsorzy

 

 


 Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Sekcja hokeja na trawie w ówczesnym ZKS "Unia" Pionki powstała w 1950 roku. Jej założycielem został przybyły z Poznania trener Miśko. Współzałożycielem a jednocześnie długoletnim kierownikiem drużyny był Jan Podziński.

 

W 1951 zespół Unii Pionki zgłoszony został do rozgrywek w warszawskiej lidze międzyokręgowej. „Laskarze” z Pionek rywalizowali m. in. z AZS Warszawa, Budowlanymi Warszawa, Startem Warszawa czy Naprzodem Brwinów. Warto zaznaczyć, iż w latach 50-tych była to jedyna drużyna hokeja na trawie z ówczesnego woj. kieleckiego.

 

Treningi i mecze rozgrywane były na boisku piłkarskim, gdzie wstawiane były bramki do hokeja. Zawodnicy Unii dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej w Kielcach mieli stworzone bardzo dobre warunki. Dzięki temu w 1953 awansowali do 2 ligi. W tej klasie rozgrywkowej przyszło im rywalizować z: AZS Gdańsk, AZS Warszawa, Budowlanymi Warszawa, AZS Kraków, AZS Częstochowa, Piastem Gliwice, Górnikiem Siemianowice, Ogniwem Cieszyn, Budowlanymi Bielsko-Biała, Czuwajem Przemyśl. W 1954 roku podopieczni grającego trenera Miśko bliscy byli awansu do 1 ligi, ale ostatecznie uplasowali się na 3 miejscu w tabeli. Do czołowych zawodników tamtej drużyny należeli Józef Ornat, Zdzisław Marcysiak, Ryszard Borawski.


Od 1953 sekcja posiadała również rezerwy, które występowały w lidze międzyokręgowej. Po wyjeździe trenera Miśki z Pionek szkoleniowcem drużyny został Zdzisław Marcysiak. Jako ciekawostkę należy dodać, że hokeiści Unii na mecze wyjazdowe najczęściej jeździli pociągami lub ciężarówkami.


Rok 1955 to kolejny sezon w II lidze grupie południowej. Rywalami "laskarzy" z Pionek byli: Stal Gliwice, AZS Częstochowa, AZS Kraków, Górnik Siemianowice, Kolejarz Bielsko, Sparta Cieszyn i Stal Sosnowiec.


Po reaktywacji w 1957 roku Polskiego Związku Hokeja na Trawie, pionkowska sekcja przestała być finansowana przez Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej w Kielcach. W głównej mierze przyczyniło się to do upadku hokeja na trawie w Pionkach. Zakłady Chemiczne Pronit nie były w stanie utrzymywać drużyny. Szczególnie kosztowne były dalekie wyjazdy na mecze. Dodatkowo ta nowa dyscyplina nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem kibiców i dlatego też, na początku 1959 roku zdecydowano o likwidacji sekcji. Wart podkreślenia jest fakt, że podobna sekcja nigdy już w regionie radomskim i kieleckim nie powstała.


03-01-2010 JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.